Berani (Dvojka mincí – Soud, Čtyřka kalichů)
Beraní říjen může být o vnitřních pochybách. Je to, co dělám, skutečně to, co dělat chci? Začátek měsíce může být buď ve znamení těch pochyb, nebo jen pouhé únavy z nějakého přetížení nebo dlouhodobého jetí na plný plyn. V tuhle chvíli je tady potřeba zvolnit, a to by se vám mělo potvrdit i v polovině měsíce, kdy se kolem vás objevují události, jež vám nastaví zrcadlo, nebo definitivně něco vyrovnají. Ukáží, kde je už vybraná banka vaší energie, kde řádil zloděj a kam jste možná neprozřetelně sahali i vy sami. A naopak, kde tu energii můžete načerpat.  A do konce října z toho budete mít těžkou hlavu. Je tady těžká energetická nerovnováha pramenící z dlouhodobého přetěžování nebo zanedbávání těla, duše, nebo žití na energetický dluh. Zároveň vidíte něco, co vás do této situace štve, něco dominantního nebo nesmírně až vášnivě lákavého, ale co je tak trochu nad vaše síly. Co s tím? Rada tu je jednoduchá – zkuste se upřímně probrat tím, jestli vůbec chcete tuto situaci vidět reálně. Pokud ne, fajn – ještě není čas ji řešit. A pokud ano, pak se zaměřte na to, kde přesně vám ten „zloděj“ ubírá a kde je ta spravedlnost. Figuruje mi tu dvakrát, takže v podstatě ve chvíli, kdy se do toho tématu ponoříte, tak vám bude osudem ukázáno, KDE přesně je ta chyba, díky které se vám vypouští životní bazének plný štěstí… a kudy do něj teče zkalená voda. A podle toho si potom odpovězte na otázku, co s tím – ale tady nemusíte spěchat, spíše mi to přijde jako začátek nějakého procesu, jako čas, kdy více zůstávejte v klidu a jen si sami pro sebe probírejte tím, co se kolem vás děje, zatím netřeba nějakých akcí, protože o ty se postará v dalších měsících a týdnech osud sám. Je to také o vidění impulsů, které… jste možná neviděli a nyní vidíte ztráty, které přináší to, že jste nevyužili.
Čas kolem vás odloupe trošku slupek a ospalků z očí a čerstvý podzimní vítr odhalí více pravdy. Asi bude dobré se zatím jen rozkoukávat a sami v sobě hledat možnosti, jak vlastně věci mají ve vašem životě být. A vzít v potaz i takové, do kterých se vám díky nějaké umanutosti nechce.
 
Býci (Dvojka mečů – Měsíc – Desítka pentaklů)
Zejména úplněk je váš, milí Býci. Ke konci měsíce se jako vůz plný harampádí k vašemu domu přiřítí všechno, co si zaslouží nálepku „noční můry“. Dluhy, minulost, hříchy, špatné sny, důsledky vašich činů.  Pokud tedy máte zaseto něco zkažených semínek, zkuste se z nich poučit a s těmito záležitostmi naložit tak, abyste napravili to, co jste kde pokazili. Abyste třeba i jen pouze pochopili dění konce října tak, že i přes to, jak to na první pohled vypadá, toto se vám tu nabízí jako řešení. Toto je přesně to, co máte vzít do dlaní a zformovat to tak, jak si to zaslouží. Mohou to být i velmi zveličené záležitosti, které dlouho dřímaly pod povrchem, nebo jste je tam zatlačovali vy sami, mohou to být nečekané záchvaty úzkostí nebo nenadálých zdravotních indispozicí nebo obav z budoucnosti. Ona totiž budoucnost stojí na druhé straně jako výzva k tomu, abyste ten most přešli bez ztráty kytičky a podali si s ní ruku.
A kdo zasel dobrá semínka, ten má v říjnu velkou šanci, že přes prvotní problémy nebo dlouhé čekání, se dočká kýžených výsledků, byť by to bylo třeba jen to, že pochopí, jak se věci mají a kudy se dát. Pro ty nejšťastnější to ale může znamenat i splnění snů v realitě, pevný pocit zakotvení, který v životě potřebujete.
Ostatně, mám tu dojem, že právě rodina a to pevné zázemí kolem vás je také tím, co vás může při tomhle říjnovém vyúčtování podržet nad vodou. Osudové události mohou zahýbat vašimi životy, mohou rozvířit staré stojaté zahnilé vody a vy uvidíte, kde je přesně problém, ale také mohou přinést svěží novou vodu, která pročistí to, co už dlouho na pročištění čekalo.
 
Blíženci (Sedmička pohárů – Sedmička mečů – Velekněžka, Rytíř pohárů)
Říjen může pro Blížence být zásadní v uvědomování si nadhledu a nějakého tajemství v jejich životě. Něco se vám může odhalit… a to velmi nenápadným způsobem, řekla bych až intuitivním. Zejména pak v tématu „kde si delší dobu nemůžu vybrat tu správnou možnost/cestu“ a tématu „kde se cítím obírána a kde cítím nespravedlnost“… tam všude je najednou nabídka, osvícení té situace, tam všude můžete jasněji vidět přesně to, co jste potřebovali. Navíc je zvláštní, že tyto informace by k Vám měly přijít celkem příjemnou cestou, vezmeme-li v potaz, že se týkají nepříjemných nebo nepohodlných témat. Spíše mi to přijde jako takové rozloupnutí zkažených oříšků, kdy zjistíte, že oříšek sice za moc nestojí, ale ta skořápka je naprosto luxusní a dá se použít na něco jiného. I tady mi přijde důležitý úplněk, který zvýrazňuje všechny ty vlivy zejména pak v oblasti rodinné, ženské a tam, kde je třeba vyřešit nějakou nesdělitelnou, srdcem prožitou jedinečnou zkušenost. Na jednu stranu se ale i tímto krokem mohou některé věci zahalit. Jen se převléknou. Ale už i jen ten akt převléknutí bude velmi úlevný. Dostanete totiž informace a svět se vám poskládá tak, že na tom všem zase budete moci velmi dobře stavět, i kdyby to znamenalo, že potřebujete nyní trochu času k tomu, aby si ty nové věci posedaly tak, jak mají.
Z praktického hlediska můžete říjen využít k odvážným rozhodnutím, ve kterých něco z minulosti nebo něco obtížného, chcete nechat za sebou. Očistit se, oklepat, vykročit nově. A dobře se dívejte kolem sebe, osud vám totiž bude dávat sem tam dobrý návod, jak to udělat a to i tam, kde se vám to nyní moc řešit nechce. I přesto budete mít v ruce návod.
 
Raci (Velekněz, Luna – Páže pentaklů, Ďábel)
Zásadní téma pro Raky je téma imponujících osob, partnerů, spolupracovníků a lidí, kterých si váží, lhostejno, kdo to je – ale v říjnu se kolem nich může točit hodně emocí a pro vás typických situací zejména tím, jak je prožíváte. Jako by tihle lidé nejvíc brnkaly na ty citlivé strunky, které jsou typicky račí. Anebo to je o tom, že toto téma se u vás objeví nejintenzivněji v době kolem úplňku. Je dobré vědět, že proti sobě tu celý měsíc stojí malá odvaha, dlouze posbíraná…. A staré velké drápy zvyků, zlozvyků a strachů. Až ochromujících strachů. A všechno se to mele. Zdá se mi, že to má souvislost i s minulým měsícem, co jste v září načali, máte nyní možnost uplatnit v praxi. A to je velká výzva, protože to někomu může připadat jako velké sousto. Někdo si to rozmyslí, protože mu přijde lepší sklouznout zpátky do svého pohodlíčka, do své klece, ve které se cítí pohodlně. Ale i přesto tu je podpora zvenčí, jako by vám do života zejména ke konci měsíce chodili lidé, kteří vám ukáží, jaké to je nežít v kleci, nebo vám ukáží nataženou dlaň, které se můžete chytit. To vše v celkem milém duchu, takže byste měli vykročit docela rádi. 
Ze zdravotního hlediska mám pocit, že ta náročnost měsíce se může odrazit v nespavosti nebo nějaké extrémně prožívané únavě či deprivaci. Takový úbytek životní síly, který bude odražen na fyzickém zdraví. Pokud to tak bude, tak snadno vystopujete, proč to tak je. Co vám ty síly bere a pak si najděte ten malý kousek té odvahy dlouho posbírané (nebo plánů, které do tohoto šuplíčku vašeho života října zapadají) a opřete se o to. Začnete pracovat na tom. Protože tohle je malinký návod na to, jak přemoci toho ďábla, ty zvyky, to, co vás vysává a drží mimo radost ze života. Ostatně, velmi lehce se dostanete i k názoru, že jste to už přece měli, že sami sobě jste tou nejlepší autoritou (nebo tu autoritu kolem sebe v někom máte, a právě takový člověk vás může podpořit). A vy můžete vykročit.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account