Lvi (Viselec, Král holí, Desítka pentaklů)
Milí Lvi, máte tu velmi akční měsíc. V září jste doufám nabrali dost sil a vaše životní risky vám přinesly kýžené výsledky, nebo překvapivé výsledky, protože hned začátek října přináší silné období, v němž máte možnost vidět věci jinak. Nebo se věci konečně vyřeší, vyjasní, a mohou to být i velmi překvapivé záležitosti. Kupodivu, a to je ještě víc překvapující, vám to dodá sil, nebo to přinese tak razantní změny, že budete mít chuť jít tou nově nalinkovanou cestou a splnit si na ní své sny. Postavit na ní své zázemí, rodinu – vidět v ní budoucnost.
Celkově se tedy může zdát, že vám postupně říjen přinese několik událostí ve smyslu – „hele, tohle je jinak, podívej… Když to správně uvidíš, tak také uvidíš, že na tomhle přesně můžeš postavit velice kvalitní budoucnost“. Ale má to jednu podmínku, není to zadarmo, bude tam potřeba kus odvahy, kus nezvyklého řešení, nebo nechat kus něčeho z minulosti za sebou. Něčím se pozvednout, nějak dospět, nebo postoupit o schůdek výš s tím, že se už nebudu moci vracet. V tomto světle to pro vás může být i takový měsíc zásadních rozhodnutí, která jsou nezvratná, typu svatba, nová práce, nové smlouvy…cokoliv. Ale ta energie zůstává stejná. Velkolepá situace, která bude žádat váš názor, ať bude jakýkoliv.
Případně, v říjnu uvidíte zvýrazněná témata v životě, kterým by nyní, nebo časem, podobný krok zásadnější a se změnou úhlu pohledu, prospěl. Můžete se na to klidně i jen dívat, pokud si netroufáte ke změně. Ukliďte si doma, oprašte staré cennosti, udělejte pořádek ve všem, co vám má růst, co je pro vás důležité a co je pod vaší péčí. Tohle jsou události a šance, které se jen tak neopakují.
 
Panny (Sedmička mečů – Pětka pentaků – Šestka kalichů)
Říjen Pannám nese úplně všechno. Je to jako rozjasnění. Vy více než kdo jiný v říjnu uvidíte, jak na tom jste. Co vás mimořádně táhne ke dnu a co vás mimořádně posiluje. Je to jako pár týdnů, ve kterých jasnou střelou bude ukázáno na to, co je tím plodným semínkem ve vašem životě, nebo naopak plevelem, který všechno dusí.  Právě ta symbolika zahrady je pro vás velice důležitá. Tu budete chtít chránit, tu budete chtít pěstovat a nad tou stanete s tou účetní knihou v ruce. Všechno bude muset být po vašem. Naplánováno, nalinkováno. Co se odchýlí, upoutá pozornost. Z praktického hlediska zkuste první část měsíce využít pro vypořádání se s resty, nebo přímo i s lidmi a okolnostmi, které na vás působí nepříznivě. I kdyby jen tím, že jim oznámíte, že víte, že na vás působí negativně. Už jen to může pomoci. Směrem ke středu měsíce a k jeho konci už více prosakují vlivy minulosti – možná bych řekla až karmických záležitostí. A to jak v pokračujícím trendu ukazování toho, co vám rovnováhu narušuje, tak i v drobných situacích, v nichž můžete spočinout v tichém uvědomění si toho, jak jemné, nenápadné a zároveň důrazné je to jediné možné řešení vašich problémů. Bingo! V říjnu se vám nabídne jako na zlatém podnose, jen je třeba se ztišit a pečlivě poslouchat své pocity nespokojenosti, své pocity mizérie, své vzpomínky a možná… možná i nějakou odpověď dostanete od někoho, kdo souvisí s vaší minulostí, nebo pro něj máte slabost už dlouhé roky. Něco nostalgicky voňavého může být v říjnu tím, co vám vyléčí srdce. Ale nevylučuji, že vám před léčbou ty rány bolestivě nerozrýpe. Říjen je pro vás měsícem obrovských vzplanutí. Emocí. Osudových událostí. Vše bude poskytovat zároveň nadhled a řešení. Vše bude nakonec vyřešeno, nebo ukázáno, jak by mohlo být vyřešeno – v tom bude vynalézavý zejména konec měsíce.
A jediná rada zní – udržujte svou kvalitu a nesestupujte ze svých standardů….
 
Váhy (Viselec, Měsíc – Devítka pentaklů)
S vámi, milé Váhy, bych mohla být v měsíčním výkladu hodně rychle hotová. Říjen je pro vás měsícem, ve kterém se dočkáte nějakého zadostiučinění. Konečně něco vyjde na povrch, dočkáte se výsledku dlouhodobého snažení. Více se to může projevovat kolem úplňku, s koncem měsíce. Do té doby klidně dejte nohy na stůl a sledujte svět kolem sebe jako jedno velké divadlo. Budou se podávat zásadní informace, které se vás nemusí dotýkat osobně, přesto ale něčím budou velmi užitečné a posunou vás dál, nebo nabídnou takto nenápadně řešení k dlouhodobému oříšku, který máte k rozlousknutí.  Naslouchejte sobě, intuici okolí – v tichu nejvíce uslyšíte a vyřešíte.  Berte v potaz také to, že co je pravdivé nyní – a je to užitečné a právě včas – nemusí být už pravdivé za měsíc. Protože se situace  změní, na světě funguje cykličnost a vývoj a je dobré pochopit, že život a úspěch je křivkou nahorů dolů, a že co bylo účinné nyní, nemusí být zítra.  Zítra budeme muset míchat nový lekvar úspěchu a štěstí.
Část toho dobrého, co vám osud přichystá v druhé polovině měsíce, je vyloženě výsledkem minulých činů. Berte cokoliv – a neostýchejte se. Všechno si zasloužíte. I když třeba budete mít dojem, že toho je najednou moc, že by to chtělo méně… nevadí, to unesete, to rozchodíte, na to si zvyknete. I na úspěch je třeba si zvykat. Jsou to rozpohybované události, které nelze nijak už zastavit. Musí doběhnout, musíte počkat na výsledek, který buď už je, nebo se začíná rýsovat. V tuto dobu, pak také na přelomu října a listopadu je také vhodný čas na začínání nových věcí, které chcete, aby měly do daleké budoucnosti výsledek. Jakýkoliv, nejlépe založený na nějakém vyrovnání, spravedlnosti. A nebojte se mířit vysoko, nebo se vrátit k dětským snům. Vrátit se ke svým touhám. Proč ne? Jestli vy něco umíte, tak je to odhadnout své vlastní síly a vše pečlivě naplánovat. S koncem října si kupte pár pořádně tlustých sešitů a začněte rýsovat nové plány. A možná vám ty tlusté sešity k plánování přinese sám osud. Kdoví.
Střelci (Mírnost – Desítka holí – Eso holí)
Střelcům v říjnu ztěžkne to, co je tížilo už tak dost i v minulosti.  Ale to jen v případě, že z té minulosti nevyšli poučeni a tím jsem si naprosto jistá. Mezi naprosto krásným a vyrovnaným a šancovním měsícem máte pár drobných vad na kráse právě díky uvědomění si závazků, tíhy života a snad i únavy, nebo něčeho, co vám pocitově ohrožuje pocit zázemí. Ale… je to tady patrně proto, abyste si s plnou razancí uvědomili, že vás to ve skutečnosti UŽ neohrožuje. Že se ve vašem životě proměnily podmínky tak, že jste dostatečně silní nebo zajištění a uvědomělí, že si s tím vším už umíte poradit levou zadní. Stačí se jen uklidnit a vidíte to jasně a zřetelně.
Také to mohou být události, které vás donutí poopravit si svoje vlastní hranice, dát okolí najevo, kde jsou, a že se za ně v žádném případě už šlapat nebude. Možná budete tvrdě pracovat na tom, aby něco ve vašem okolí nebo doma bylo krásné, až nazdobené k dokonalosti. Dokončovací práce, těžká období v nichž vzniká finálně něco hezkého. Čas „konce porodu“ obrovského štěstí. A s koncem října přichází doba, kdy vám to všechno osud ještě posvětí nějakou událostí, náhodou, zvenčí.
Na co sáhnete, to může mít úspěch, zachováte-li klid a vezměte-li v potaz minulé zkušenosti. Zatímco první polovina měsíce je o nespěchání, v té druhé se už asi nezastavíte a všechno to kolem vás bude frčet. Takže se dá říci, že kdo nabere síly a připraví se psychicky, nebude pak překvapen, ale bude připraven, a hlavně dost bystrý na to, aby ty nápady a výborné šance kolem sebe, pochytal.  Skvělý čas pro rodinu, pro řešení problémů v rodině, pro urovnávání sporů nebo budování pocitu pospolitosti mezi lidmi, které považujete za blízké. Čas oslav, ocenění toho, že jste v životě dospěli tam, kam jste dospěli  – to je nejlepší doping pro říjen! Sebeocenění. Tak na to nezapomínejte.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account