… vpřed 😉
tak to si takhle dneska ráno přečtu v Umělcově cestě od Julie Cameron a úplně mě to dostane. Jakože další pořádné AHA. Nebo spíš AHAAAAAA 🙂
Možná to tak máte taky, možná ne, ale já jsem nějak myslela, že když je člověk úspěšný, tak se mu daří líp a líp a líp a líp. A když člověku sem tam není úplně do zpěvu, je unavený, na něco navztekaný, něco se mu hned nedaří… tak že ještě není úspěšný.
Včera jsem si chvilku psala s mojí kamarádkou a vypsala jsem jí svůj momentální program, ve stručnosti řečeno, dělám milion věcí a jsem dost grogy a ještě jsem se sama vypeskovala, že si přes den na chvilku zdřímnu nebo že nestíhám všechno v původně naplánovaných termínech. Tak jak jsem to včera vypsala, tak se mi taaaak ulevilo…jakože nemám důvod se peskovat, že vlastně toho zvládám tolik :))) A po dnešním přečtení věty, „Růst je nerovnoměrný pohyb vpřed“, jsem se už úplně uklidnila 
Prostě dva kroky dopředu, krok dozadu a je to naprosto v pořádku. Budeme procházet vrcholy i údolí, protože je to součástí růstu. Když tak o tom přemýšlím, tak už Vadim z kurzu Norberkova (co jsem absolvovala před měsícem a půl) říkal, že první jáma neúspěchu je NESPOKOJENOST sama se sebou. Že se nám daří, vidíme malé posuny, ale hned je znehodnocujeme, že to není DOST a máme tendence se příliš často kritizovat – ZBYTEČNĚ.
Zkusme ode dneška pěstovat LASKAVOST sami k sobě. Udělejme si výbornou snídani, dejme si několikrát v průběhu dne pauzu a protáhněme tělo, odpočiňme si. A pochvalme se, ODMĚŇME SE. 
Zavzpomínejte, jak se vám něco neporařilo a jak jste si sami vyhubovali a byli na sebe naštvaní, nadávali si. A pak si vzpomeňte, jak se vám něco podařilo a jak jste se pochválili. Pochválili jste se vůbec??? 
Zkuste si říct, jaký je váš poměr mezi vlastní sebekritikou a sebechválou? Přepokládám, že kritika bude mít víc procent. Ještě aby ne, vzpomeňte si na školu, jak učitelky pořád dokola řešily, že něco neumíme, ale když se nám něco povedlo, tak byly schopné říct, že to byla náhoda(!!!). Pak samozřejmě jdeme životem a myslíme si, že jsme úplně neschopní, když procházíme údolím krátkodobé stagnace nebo neúspěchu.
Zkusme zapracovat na tom, aby naše vnitřní kritika dostala ke slovu pokud možno v menší míře než naše pochvala a úcta k sobě a své cestě! ♥ ♥ ♥
Tak krásný den! A zdar úspěchu  aneb 2 kroky dopředu, jeden krok zpátky.
Zlata ♥
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account