Už dlouho jsem se tolik nenasmála. V knize se rozhodně najde generace narozená v 80. letech, protože vše, co Dolly popisuje, se stalo i nám! My jsme ti, co přetáčeli „kazety“ tužkou a lepili přetrženou magnetofonovou pásku v ní páskou lepící. Jsme to my, kteří za největší machrovinu považovali vlastnictví Nokie 3310 a jsme to opět my, kteří byli u prvních krůčků objevování virtuálního světa a zavádění internetu do běžných domácností.
Není to však jen kniha o „vzpomínání“ na dobu minulou, je to kniha o hledání sama sebe. Dolly řeší problémy se svým vzhledem, se svou vizáží. Přiznejme si, kdo v pubertě neřešil pupínky, účes a kila navíc? Každá dívka na sobě hledá jen a jen chyby. A to krásné přehlíží.
Věnuje se vztahům s rodiči, milenci, ale hlavně se celá kniha točí okolo opravdových kamarádů na život a na smrt. Tato přátelství měla úplně jinou dimenzi a význam, než je tomu dnes.
Více v recenzi zde: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/strasti-i-slasti-dospivani-v-80-letech-13333
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2020 nakladatelstvím MOBA. Celkem má 368 stran. Napsala Dolly Alderton. Z anglického originálu přeložila Agáta Hamari. ISBN 978-80-243-9431-2.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account