Hlavní hrdince románu Spící Beatrice je čerstvých osmnáct let, když se rozhodne „zachránit“ svět, nebo alespoň přispět k jeho záchraně. Musí, nedá se dále dívat na situaci okolo šíleného viru, který se šíří po celém světě. Lidé při něm padají do kómatu. Což rozhodně není příjemné, když například zrovna řídíte auto. Z kómatu se zatím nepodařilo nikoho probrat. Mrtvých přibývá, svět kolabuje.
Bea se přihlásí spolu s dalšími dobrovolníky do výzkumu, který proti tomuto viru vyvíjí lék. Dobrovolníci jdou do testování s plným vědomím, že může být konečné, tedy smrtelné. Proč se Bea do tohoto nebezpečí žene dobrovolně? A proč jsou ostatní dobrovolníci zejména alkoholici a matky s dětmi? Mohly se snad děti svobodně rozhodnout?
Na klinice vznikají nejrůznější přátelství a Beatrice zásadním způsobem změní život zejména mladý ošetřovatel Charlie. Novou vlnu emocí a citů, které dosud nikdy neprožila, neumí ani pojmenovat.
Beu čeká poslední dávka, která rozhodne – upadne do kómatu? A podaří se ji následně jedním z mnohých prozatím netestovaných protiléků, které v laboratoři vyvíjí, probudit?
Pocit z četby: Debutová kniha slovenské spisovatelky Júlie Matulové „Spící Beatrice“ je pojata řekněme jako moderní verze Šípkové Růženky. S tímto dílem vyhrála soutěž „CooBoo hledá talent“. Jsem však přesvědčena, že inspiraci nehledala pouze ve známé klasické pohádce, ale především v dnešní nesnadné době, kdy koronavirus zasahuje do naších životů a každodenních činností, které máme rádi. Dílko rozhodně stojí za přečtení, ačkoliv je děj lehce předvídatelný, a tak trochu naivní.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2020 nakladatelstvím CooBoo. Celkem má 264 stran. Napsala Júlia Matulová. ISBN 9788075449924.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account