Marika Stránská je vcelku spokojená mladá žena pracující v restauraci s perfektním kolektivem, ovšem na rozdíl od své sestry Violy nemá štěstí na mužské. Vlastně ji to ani tolik netrápí, alespoň je volná a může si tak dělat, co si zrovna zamane. Třeba vycestovat na rok či dva do zahraničí, aniž by se někomu musela zpovídat, nedej bože se ptát na svolení.
Viola je energetická maminka malé, rozkošné Violky. Se svým mužem Davidem tvoří navenek dokonalý pár. Jak to tak ovšem bývá, vše pěkné má i své stinné stránky.
Vztah obou sester je velmi úzký, pevný. Ještě v dospívání ztratily rodiče a naučily se tak stoprocentně spoléhat jedna na druhou.
A pak přijde ta rána! Autonehoda, při které Viola se svým mužem umírají a malá Violka tak zůstane sama a opuštěná v dětském domově. Prarodiče o ni nejeví zájem. Naštěstí je zde ještě teta Marika, která si však musí utřídit a přehodnotit své životní priority a upřednostnit potřeby malé neteřinky před těmi svými. Nebude to snadný úkol ani pro jednu z nich, avšak s potřebnou dávkou empatie to obě zvládnou na jedničku. Naleznou k sobě cestu, která čtenáře dojme k slzám.
Vlastní pocit z četby: První polovina knihy se četla moc pěkně. Dojemné líčení pomalého sbližování malé holčičky se svou tetou v té nejtěžší chvíli. Druhá polovina už mě tolik nebavila, stále omílala dokola to stejné. Líbila se mi však poslední kapitola, která dává naději na lepší budoucnost.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2019 nakladatelstvím Ikar. Celkem má 432 stran. Autorkou je Mirka Skočílková. ISBN 978-80-249-3820-2.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account