Važme si svého těla
 
Mnoho lidí má sklon své fyzické tělo ignorovat a nebo je brát jako samozřejmou věc. Myslím si, že je však potřeba si své tělo uvědomovat a cítit vděk za to, co pro nás dělá.
 
Chovejme se se každý den ke svému fyzickému tělu tak, abychom se cítili dobře a měli jsme příjemný pocit. Rozhodně to neznamená se k něčemu nutit jen pro to, že druzí říkají, jak je dané jídlo či pohyb prospěšné. Dovolme si pohybovat se v přírodě, procházejme se, v klidu dýchejme, tančeme, odpočívejme. Dovolme si naslouchat krásnou hudbu, dejme si masáž a jezme to, co našemu tělu skutečně vyhovuje.
 
Najděme si vlastní rytmus
 
Nezapomínejme se skutečně svému tělu věnovat každý den. A je třeba si i uvědomit, že naše fyzické tělo má základní požadavky jako je spánek, jídlo, tělesnou aktivitu, pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto požadavky je třeba dodržovat v pravidelném rytmu a tak dopřávejme svému tělu spánek ve stejnou dobu a dopřávejme si i podobnou délku spánku. Pro nás i naše tělo je důležitá pravidelná strava a cvičení. Je důležité objevit své vlastní přirozené fyzické rytmy a respektovat je.
 
Sama mohu právě teď říci, že ke svému tělu pociťuji vděk a pečuji o něj v jeho vlastním rytmu. Chodím pravidelně cvičit, na procházky do přírody, tělu dopřávám pravidelný odpočinek i formou spánku a zároveň si pravidelně dopřávám i přísun jídla, které je kvalitní právě pro mé tělo.
 
Z vlastní zkušenosti vím, že je velmi důležité věnovat se i vnímavosti vůči svým tělesným potřebám a vím, jak moc je důležité si i všímat toho, kdy tělo skutečně potřebuje odpočinek. Nezapomínejme si všímat i toho, kdy je pro naše tělo nejvhodnější chodit spát a kdy vstávat. Stanovme si pravidelný denní rytmus, který bude vyhovovat právě nám. Je třeba si i uvědomit, že to, co vyhovuje druhým, nemusí vyhovovat nám a obráceně.
 
Sama u sebe denně procitám, jím, cvičím a spím tak, aby to bylo příjemné právě mě a mému tělu a byla jsem tak plna energie. Pro mne samotnou je i velmi důležité ráno po probuzení pár minut ležet, ladit se na své vlastní pocity a děkuji i svému tělu za to, že je tu pro mě. Každé ráno si dopřávám pomalé vstávání s jemným protažením a každé ráno si dopřávám i sklenici vody a myslím na to, jak voda mé tělo čistí. A než se pustím do každodenních činností, dopřávám energii, aby prostoupila mé tělo. Každé ráno si tak dopřávám trochu času na probuzení těla.
 
Dech
 
Hned jak se ráno probouzím, tak i hluboce dýchám a tím, jak dýchám zhluboka, pak cítím, jak dech prostupuje celé mé tělo. Vydechuji tak vše, co již nepotřebuji a vdechuji vše, co v danou chvíli potřebuji. Tento hluboký dech používám i během dne, pokud je třeba, aby z mého života odešlo to, co již není potřeba.
 
Strava
 
Je třeba si i uvědomit, že každé tělo má odlišné potřeby a je i důležité najít správný každodenní rytmus na vyživování těla potravou. Nalaďme se tedy na potřeby našeho těla a poslouchejme, co nám říká naše tělo. Je důležité vnímat i to, jaké jídlo našemu tělu dělá dobře. Přizpůsobujme sobě tak svůj rozvrh. 
 
Cvičení
 
Pro naše tělo je velmi důležitý i pohyb – stimuluje tak, ab tělo dostávalo dostatek energie a zároveň to i pro nás bylo pohodlné. Plnění každodenních požadavků těla neznamená cvičit až k hranicím bolesti. Znám mnoho lidí, kterým stačí pouze procházka, ale jsou tací, kteří potřebují jógu nebo běh. Je ale důležité myslet na to, že není dobré přepínat a vyvažujme namáhavé cviky mírnějšími.
 
Spánek
 
Kolik hodin denně spíme? Mnohokrát se stále přemáháme a nedopřáváme si dostatek odpočinku v podobě spánku. Je třeba si pamatovat, že naše tělo ke svému fungování spánek a odpočinek potřebuje a tak si dopřávejme tolik spánku, kolik naše tělo potřebuje.
 
Naslouchejme svému tělu bedlivě
 
Kdykoli naše tělo trpí, značí nám to, že se nám naše tělo snaží něco sdělit. Říká nám tím, že si něco v našem životě máme uvědomit. Tělo nám zvládne dost názorně ukázat, co si máme uvědomit. Pokaždé to souvisí s nějakou potřebou – například o sebe více pečovat a více milovat sám sebe.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account