Prozatím nejsem maminkou, ač bych si to velice přála a rovněž nejsem ani nastávající maminkou, i když…člověk, tedy v tomto případě žena, nikdy neví J.
Každopádně díky Deníku nepřipravené matky budu tou nejpřipravenější maminkou ze všech.
Pokud měl Drobeček od francouzské spisovatelky Nathalie Jomardové posloužit jako „odstrašující případ“, pak se nepovedlo. Ba naopak. U „čtení“ knihy jsem se smála a smála a začala se těšit na budoucí roli matky ještě více. Čtení dávám do uvozovek, jelikož nejde o čtení textu v pravém slova smyslu, spíše se jedná o humorné úryvky doplněné úžasnými ilustracemi, které si autorka knihy sama namalovala.
Nathalie si na internetu vede vlastní blog, na kterém dokumentuje všechny své mateřské zážitky a zkušenosti s dcerou. Právě proto je její kniha „ze života“ plná inspirace a mnohé ženy, třebas již ostřílené matky, se s ní v mnohém jistě ztotožní.
Ač si každá nastávající maminka před těhotenstvím říká „ne, já rozhodně nebudu ta útlocitná, nebudu studovat hory odborné literatury, ale budu se řídit zdravým selským rozumem“, tak právě tato kniha správně poukazuje na fakt, že není možné se těmto „nešvárům“ vyhnout. Dříve nebo později bude stejně noční stolek těhulky překypovat knihami na téma zdravý porod, zdravé dítě a podobně. Nedej bože, že do toho všeho humbuku zatáhne i partnera. Jak sama Nathalie prožívá své těhotenství, co všechno zažívala v prvních měsících po porodu, jak se k tomu všemu stavěl její chápající manžel, to vše je nádherně a s nadsázkou vylíčeno v této knize.
„Není nad povzbuzení, že v tom nejsme samy, že i jiné matky to mají stejné, ne-li horší.“ Svěřila se mi moje kamarádka, dvojnásobná maminka roztomilých rošťáků, když knihu odkládala. Knížka bude rozhodně putovat po mém okolí dále. Byla by škoda nerozesít dobrou náladu po dalších rodičích i nerodičích, i těch, kteří na svého vysněného špunta nedočkavě čekají.
 
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2019 nakladatelstvím Jota. Celkem má 192 stran. Z francouzského originálu přeložila Anežka Sedláková. ISBN 978-80-7565-370-3.
Autor: Denisa Šimíčková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account