Podporuji malé firmy – Knoflíkářství u Trle

 *heart**heart**heart*

Ráda bych Vás seznámila s velmi milou a příjemnou Terezou.

Je to žena na tom správném místě a vášeň pro řemeslo zdědila od svých rodičů. To se dnes vidí jen velmi málo, kór když jde o ruční práci.

*enzo*

Jako dítě Terka trávila většinu času s rodiči v jejich keramické dílně, kde tvořili výrobky, které pak na trzích prodávali. Již v útlém věku Terka začala jezdit s nimi, a právě to jí postupem času dovedlo k její práci.

Studium věnovala scénické technice, protože chtěla jít v uměleckém směru svých rodičů. Právě při studiu na střední škole si otevřela internetový obchod KNOFLÍKÁŘSTVÍ U TRLE.

Asi se ptáte proč Knoflíkářství? Začala skromně…

Právě keramické knoflíky byly totiž první, s čím začala obchodovat a poprvé sama vystavovat na trzích po celé republice.

😀 ,,Proč zrovna knoflíky? Protože jsou úžasné! Nosí štěstí. Dají se použít na kabát, svetr, tašku, kabelku, čepici, pončo,…nebo jen tak do peněženky, abyste měli na co sáhnout, když potkáte kominíka. Plní jak praktický, tak estetický účel. Knoflík je vlastně geniální vynález.:-D

První kousky se prodaly během několika dní. A tak jsem vyrobila další. Takhle jsem to dělala první rok.´´

 *enzo*

Zážitků, trhů i měst bylo dostatek, až jednou přišla touha někam uložit myšlenky, touhy, přání a plány ale nebylo kam si vše zaznamenávat a mít vše pohromadě. Právě v téhle době přišly na řadu deníky. Spoustu času trvalo, než vše dostalo tu pravou podobu a vysokou kvalitu.

,,Potřebovala jsem nějaký odolný, objemný a hezký deník. Jenže se mi nedařilo ho nikde sehnat. Když už něco odpovídalo objemově, bylo na tom zlatým písmem napsáno „kronika“. A tak mě napadlo, že bych si deník mohla vytvořit sama. Vzala jsem tedy do ruky knížku, podívala se na její vazbu a zkusila ji napodobit. První prototypy se sice nerozpadly, ale nebylo to nic zrovna dvakrát estetického. Trčely z toho listy do všech stran a působilo to až příliš „hand-made“. Tak jsem to zkoušela dál a dál. Desky jsem potiskla tiskátky z brambor, namočenými v akrylových barvách a vypadalo to hezky, jenže byly jen z papíru a tak nebyly příliš odolné. A tak mě napadlo – co kdybych je obalila do kůže? No jo, jenomže to už dělá spousta lidí a já chtěla něco výjimečného. Ale zároveň stejně odolného. No a tak mě napadlo obalit hřbet deníku do látky, tak, jak byly vyráběny staré knihy a zbytek desek pomalovat akrylovými barvami a nalakovat. A fungovalo to. Nakonec jsem se po několika pokusech přenesla i přes zbytek počátečních technologických nezdarů. Když pak můj deník viděli kamarádi, chtěli ho také. Tak jsem vyráběla a vyráběla, až mě napadlo – co jich vyrobit pár navíc a dát je také ke knoflíkům? …a tak to bylo.´´

*enzo*

Naprosto miluji tvořivé lidi, asi protože já toho talentu moc nepochytila. Nicméně tvořit tiskátka z brambor a zůstat u staré dobré látky, by mě asi nenapadlo. To je právě to kouzlo a dokonalost. Každý Terky výrobek je originál.

*heart*

,,A protože kromě výroby zápisníků, diářů a knoflíků ráda maluji, začala jsem v r. 2012 malovat na obličej děti na poutích, trzích i jarmarcích. Miluji ta jejich rozzářená očka a radostné vypísknutí, když uvidí svůj namalovaný obličej v zrcátku. Líbí se mi, že díky své práci mohu poznat tolik lidí. Těší mě všechno, co je s mou činností spojené. Ať už jde o prvotní fázi vymýšlení nového produktu, samotnou tvorbu, kontakt se zákazníkem, prodávání na trzích, malování, focení hotových produktů, anebo ježdění za obchody.

Vážím si každého zákazníka. Každého člověka, od kterého dostanu zpětnou vazbu. Cením si kritiky stejně, jako pochvaly a jsem vděčná za jakoukoli konstruktivní poznámku, protože právě díky těmto podnětům mohu svou práci vylepšovat.´´

 

*heart**heart**heart*

 

Tolik práce a času co stojí za výrobou jednoho diáře, si v dnešní době asi moc představit neumíme.

*wine*

Podpořme společně „zlaté české ručičky“. Blíží se Vánoce a také nový rok. To znamená, že diář potřebuje každý a stává se tudíž výborným dárkem pro všechny vaše blízké.

Terka se nebojí experimentovat a tvořit, takže Vám vykouzlí i originál přímo podle Vašich přání.

 *gift**gift*

Mrkněte na web, vyberte a nakupujte 🙂

http://knoflikarstvi.com/

Samozřejmě instagram :

https://www.intagram.com/knoflikarstvi_u_trle 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account