258

Zase mě popadla panika. „Teď se mi to fakt nehodí!“

Děje se mi to s každou dovolenou, mám pocit, že se to nikdy nehodí a nemůžu přeci odjet, protože tentokrát je důvodem poslední týden před létem!

A to vůbec nemluvím o tom, že směr Island je to po mnoha letech i s mužem! Resp. rovnou se třemi. Dva dospěláci a naši synové. Ta myšlenka, jestli náhodou 2 týdny spolu nebude příliš veliké riziko na začátek. Jak tohle dopadne? Ale o tom až příště…

Dneska v rytmu pracovním. Bylo to asi v půlce června, když jsem nastoupila s energií sobě vlastní a nastupující pohodu v týmu s blížícím se létem jsem se rozhodla obrátit v elán a těšení se, co všechno se dá ještě stihnout.

 

A tak tady pár tipů, jak pojmout léto jako příležitost:

Klient nikdy nespí

Ano, občas má dovolenou, ale rozhodně ne celé léto! Takže takové to – přes léto se toho moc neudělá – to je ta úplně nejhorší zažitá fráze minimálně v mém segmentu podnikání. Kolik lidí si může dovolit dovolenou na celé 2 měsíce? Kdo vypne úplně telefon? … já nikoho moc neznám, takže zpátky ke strojům a makat!

Úklid

Ano, času je více. A tak ho pojďme využít efektivně. Například je čas uklidit pracovní stůl, plochu v PC a vyhodit všechno, co se vám kupí u dveří a zakopáváte o to každý den. Občas vylezu na půdu, někdy objednám i kontejner a když už, tak prostě pořádně!

Čas na lidi

Naše teráska v Karlíně vybízí k tomu jen tak si sednou a tlachat. Občas otevřít i skleničku a zůstat do pozdního večera. Ano! I to patří k létu, ale z pozice majitelky, jednatelky firmy se snažím vždy držet respekt, i když také hodím vtípek, historku a zeptám se, jaké kdo má plány na léto, tak v kontextu toho všeho je hlavním tématem vždy i práce, nápady, inspirace, očekávání, zájem o lidi, tj. vědět, co přesně je na práci baví, co je motivuje a jak si představují podzim, kde mohu pomoci a kam až to můžeme dotáhnout.

Čas pro sebe

Když čas na lidi, tak i na sebe. Žádné zbytečné flákání! Není čas ztrácet čas, ale když je prostě nálada to zabalit odpoledne ve tři a odjet k vodě, tak kdy jindy než teď. Uvědomit si vůbec, že tuhle možnost máme a že o to více vyrazíme druhý den plní energie do nového dne!

Příprava na podzim

Když už se potkáte s lidmi a nasajete jejich očekávání i motivaci, zastavíte se sami a víte, co je právě u vás to, co můžete ještě změnit a posunout. Najděte společný pracovní termín na několik hodin a udělejte společně plány a vize na celý podzim, zimu a dál… přijde krize? Prý ano. Bude veliká, a tak tomu pojďme naproti…

Setkávání

Mrkněte na všechny možné příležitosti potkat nové lidi. Není pravda, že v létě se nic neděje. Běží spousta programů a networkingů, kam je dobré se přijít ukázat, sdílet zkušenosti, najít nové obchodní kontakty.

Mentoring

Například my, v Ženy s.r.o., jsme s týmem připravili mentoringový program a věřím, že právě setkání v létě bude mnohem více uvolněné, pohodové a plné nápadů a energie. Moc se na vás těším!

Aperol s přáteli

Holky, na letní diety už je stejně pozdě! Takže prostě pohoda, sluníčko, zahrádka a čas konečně se zastavit a potkat se s těmi, kterým celý rok říkáte, že se ozvete, až…

 

Tak držím pěsti! Do čehokoliv se pustíte, ať letní čas je tím správným timingem a hnacím motorem s vidinou, že na podzim budete mít náskok a už to pofrčí!

Titulní foto je z Islandu, sice dovolenkové, ale v extrémně nabíjejícím prostředí! Takže zpátky zase plná nápadů (nejenom na léto!)

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 1 měsícem ago

    To s tím klientem je opravdu tak, jak říkáte. Já jsem si říkala, že si dám alespoň teď ty dva svátky volno, ale v úterý v devět večer telefon od klienta, že jako vlastně žádná dovolená nebude a jestli by nešlo tohle a tamto. Vždyť to znáte. No, jelikož jim pomáhám s tím, že dělají investice do zlata, tak se prostě takoví klienti neodmítají. Tak co mi zbývalo. Ale zase z toho vznikla tahle stránka: https://www.investice.cz/zlato/ tak z toho mám fakt dobrý pocit. 😉

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account