Martina Koláčková: Jak najít práci snů a vyniknout na trhu práce

Únor 2016 mi změnil pohled na mou práci.
Vstoupila jsem do programu Podnikání z pláže (PzP). Úžasný program, který doporučuji všem. Naučila jsem se mnoho věcí o podnikání, které už dělám mnoho let. Jenže to moje bylo efektivní asi jako chodit s děravou botou v dešti. Kurz mně osobně přinesl i další bonusové hodnoty. Neb jsem esoterička jak poleno, bylo pro mě velmi silné, jaké informace mi Stánin program odkrýval o mně samé a mému vztahu k penězům.

Občas jsem byla schopná jen sedět a těžce oddychovat nad svými AHA momenty. Dalším krásným bonusem bylo seznámení a spřátelení se s mnoha zajímavými a inspirativními lidmi. K programu PzP je vytvořena facebooková skupinka, ve které jsem se s nimi pravidelně setkávala. Sice zatím jen v online prostoru, ale už nyní je považuji za svou rodinu.
Jednou z mých nových sester je žena, která si mě podmanila snad vším. Určitě to znáte. Najednou někdo vstoupí do místnosti a vyzařuje světlo, vůni a charisma, kterému se nedá odolat. A jí se opravdu odolat nedá. Martina Koláčková je žena bohyně, která svůj dar předává lidem hledajícím svou práci snů. Martina je profesí personalistka. Líbí se mi, že svoji práci dělá srdcem a vkládá do ní svoji duši.

Oslovila jsem ji, abychom společně udělaly rozhovor.  Proč?
–          Otázka profese je druhá nejčastější, na kterou se mě během společných sezení ptáte.
–          V prací trávíme nejméně 8 hodin denně, a to opravdu není málo.
–          Obě dvě věříme, že když jsme spokojeni ve své práci, žijeme radostnější životy. Nejsme ve stresu, strachu a netrápíme se na místě, které nám bere životní energii.  
Byl by tedy hřích, nepožádat Martinu, aby mi zodpověděla otázky, které vás zajímají.

O své práci říká: „Deset let jsem zapálenou personalistkou. Věřím totiž, že každá firma je tak dobrá, jak dobré má zaměstnance. Velmi lehce se dokážu vcítit do role zaměstnavatele i zaměstnance a být oběma partnerem. Mým cílem proto není obsadit volné pracovní místo kýmkoliv, ale jen tím správným člověkem. Teprve tak může vzniknout zdravý pracovní vztah, kdy si firma i pracovník mají vzájemně co nabídnout a jsou spokojení. Díky svým zkušenostem, zaměření na detail, vrozené empatii, lidskosti a umění naslouchat znám tajemství úspěchu výběrových řízení a ráda se o to podělím i s Vámi.“www.martinakolackova.cz

Kdy je vhodné začít hledat jinou práci?
My lidi jsme neustále nespokojení tvorové. Máme tendenci se srovnávat a vidět jenom to, co chceme. Když nejsme v práci spokojení, je potřeba si nejdřív uvědomit (a nejlépe i napsat), co konkrétně vyvolává naše pocity nespokojenosti.
–          Jsou to moje pracovní úkoly, kolegové, můj nadřízený, můj plat, pracovní doba, špatná nálada ve firmě anebo třeba zdaleka nevyužívám svůj potenciál?
–          Co mě v této práci drží?  Je to nadstandardní plat, skvělá dopravní dostupnost, dobré vztahy se zákazníky, dobrá parta?
–          Je něco, co můžu JÁ udělat pro to, aby se situace změnila?
Zkuste to a třeba uvidíte svoji práci z jiného úhlu pohledu a změní se i vnímání Vaší nespokojenosti.  Nebo si naopak uvědomíte, že kromě měsíčního platu Vám toto zaměstnání nic nedává a to je ten okamžik, kdy je dobré začít hledat novou práci. Pro změnu je nutné se vnitřně rozhodnout a chtít pro ni něco udělat.

Je něco, co můžu udělat pro to, abych vystoupila z řady uchazečů o zaměstnání?
Těch možností je spousta.  Jak získat novou práci krok za krokem, jsem popsala ve stejnojmenném e-booku, který má 90 stran. Přesto se pokusím odpovědět stručně: „Dejte o sobě vědět, buďte jiní, zapamatovatelní, zajímaví, autentičtí.“  Jeden chytrý člověk kdysi řekl: „Chcete-li dosáhnout cílů, kterých jste ještě nedosáhli, musíte dělat věci tak, jak jste je ještě nedělali.“
Co tedy dělat jinak? Nejdříve si uvědomte svoji hodnotu a stanovte si svůj cíl (jak má vaše nová práce vypadat), dejte si práci s vytvořením životopisu, napište hodnotný motivační dopis a na pohovor se připravte. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.
Pokud vás toto téma zajímá, budu ráda, když navštívíte můj blog , kde najdete podrobnější odpovědi, na které tu není prostor.

Jak objevím to, na co mám talent?
Talent a vášeň jdou často ruku v ruce. Není vždycky jednoduché je poznat. Zkuste je najít těmito otázkami:
–          Co byste byli ochotní dělat zdarma?
–          Na jaké činnosti se těšíte?
–          Jaké aktivity jste milovali v dětství a už jste na ně možná zapomněli?

Co ty jako personalistka oceníš na uchazečkách?
Určitě je to otevřenost, upřímnost, autentičnost. Nejen ke mně, jako personalistce, ale zejména k sobě samé. Pokud si nepřiznáme, co umíme a co od života chceme, pak to jen stěží najdeme.

Když se na pohovoru budete vydávat za někoho jiného, tak
–          buď práci nezískáte, protože personalista vám vaše slova neuvěří. Jeho intuice vás prozradí.
–          anebo Vám zaměstnavatel dál šanci a bude čekat, jestli se vaše prezentované schopnosti a znalosti projeví i v praxi.
Pak tu existuje riziko, že se dostanete na místo, na které ve skutečnosti nestačíte a budete pod neustálým stresem, kdy se to „provalí“, případně pod tlakem, abyste se kolegům co nejdříve vyrovnala.

Martina říká: „nechtějte konkrétní práci za každou cenu, všechno má svůj čas. Dejte si záležet na uchopení své hodnoty, pojmenování cíle a přípravě. Získáte vnitřní jistotu, tu správnou energetickou vibraci a ta Vaše vysněná práce si Vás najde“!

Věříš, že i při hledání práce je intuice důležitá, popřípadě jak ty jako personalistka to s intuicí máš.

Intuice je pro tuto práci velmi důležitá, pokud chci, aby byl spokojený zaměstnanec i zaměstnavatel. Lidé nejsou stroje, u kterých stačí znát jenom technické parametry toho, co umí. Máme svoji osobnost, svoje potřeby, svoje emoce.
Vítězem výběrového řízení je obvykle ten, který má k práci předpoklady a současně zafungovala „chemie“.  A to není nic jiného, než intuice nebo 6. smysl. Je to pocit, že by to mohl být ten správný člověk na to správné pracovní místo. Proto si myslím, že intuice hraje při rozhodování velmi důležitou roli (ať už na vědomé nebo podvědomé úrovni).

Já osobně jsem hodně intuitivní – a pak často pro své pocity hledám logické odůvodnění. Bez intuice bych nebyla personalistou, ale obchodníkem s lidmi.

Marti, děkuji Ti za rozhovor. Věřím, že bude inspirací pro mnoho žen, které uvažují o změně zaměstnání.
Můj manžel sice není žena, ale eBook Krok za krokem k nové práci již čte a já se tiše raduji. Pro mě je to znamení, že přichází čas, kdy bude ochoten ukázat světu svou pravou tvář.
 eBook zdarma 10+8 MÝTŮ O HLEDÁNÍ PRÁCE je volně ke stažení a rozhodně ho doporučuji stáhnout.

Z Martiny a jejího přístupu k nám lidem jsem naprosto uchvácená a věřím, že o ní ještě hodně uslyšíme.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account