Jmenuji se Michaela, miluji život a na svých cestách se na svět ráda jedním okem dívám skrze hledáček fotoaparátu. Miluji cestování a kamkoliv jdu, mám foťák téměř k ruce přirostlý a co jde, se tak zvěčnit snažím.
Mám ráda komunikaci s lidmi a poznávání nového. Na své cestě životem jsem k sobě nechala přijít Zenový tarot a zároveň s tím jsem do svého života vpustila i koučování, které často propojuji právě se zmíněným tarotem.
Často dostávám i otázky na způsob, jak udržet své tělo v kondici a jak pracovat s ženským dospíváním, menstruací, těhotenstvím, proto jsem začala věnovat s ženskými skupinami a rozhodla jsem se zde zodpovědět na ty nejčastější otázky 🙂 
Jak jsem se k cvičení pánevního dna metodou 3×3 dostala?
K objevování pánevního dna mne přivedly mé vlastní zdravotní problémy, které jsem se nejprve snažila řešit cestou klasické medicíny. Potíže však neustupovaly a stále s vracely a tak jsem začala pátrat sama. Do cesty mi vstoupilo cvičení pánevního dna metodou 3×3.
Jak mi cvičení pomohlo?
Pravidelné cvičení a objevování pánevního dna brzy začalo přinášet výsledky a já se tak zbavila gynekologických obtíží, velmi bolestivé i silné menstruace a bolestí bederní páteře. Velmi brzy jsem i pocítila, že mne přestává bolet tak často i hlava, uvědomila jsem si i velmi pozitivní účinky na psychiku a najednou jsem se začala cítit i plná energie, kterou jsem si byla a jsem díky cvičení a práci s pánevním dnem schopna udržet. Když jsem viděla, jaké účinky cvičení pánevního dna metodou 3×3 dle Renaty Sahani má, rozhodla jsem se absolvovat lektorský výcvik a předávat (nejen) toto cvičení dál. Mé jednodenní, docházkové i individuální kurzy navštěvují ženy, kterým pomáhám na těchto setkáních naplnit jejich touhu po těhotenství, ženy si již během kurzů začínají užívat pohodovou menstruaci i menopauzu a zbavují se tak i dalších mnoha obtíží spojených s hormonální nerovnováhou v těle.
Co si vlastně představit pod pojmem cvičení pánevního dna metodou 3×3?
Metoda 3×3 je ucelenou metodou, kterou vytvořila Renata Sahani a tato metoda k tělům žen přistupuje celistvě. Protože naše těla nelze dělit na jednotlivá oddělení jako v nemocnici, ale je třeba samu sebe brát jako celistvou bytost a s tím právě souvisí i celistvé cvičení pánevního dna, pokud má být účinné a pro nás bezpečné.
Metoda 3×3 propojuje tři patra těla (krk, pánev a chodila) a tři roviny (fyzická, emoční a energetická). Jedno ovlivňuje druhé a pokud pomůžeme jednomu, příznivě se to projeví i na dalších dvou.
Metoda 3×3 je skutečně takovou mapou, podle které ženy mohou cestovat svým tělem fyzickým i vnitřním a dává do souladu jednotlivé oblasti tak, jak potřebuje. Každá z žen je jiná, každá z nás má jinou cestu a každé z žen ty souvislosti dochází v jiném pořadí.
Pro koho je cvičení metodou 3×3 vhodné?
Objevování pánevního dna metodou 3×3 je vhodné pro všechny – pro ženy i muže (ano, i muži mají své pánevní dno 🙂 ) a nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti s cvičením. Základní kurz Tajemství pánevního dna I. se naučíte během jednodenního intenzivního kurzu či během docházkového kurzu.
Na tento základní kurz Tajemství pánevního dna I. navazuje pokračující kurz Tajemství pánevního dna II. a ženy tak dostávají ucelenou metodou pro cvičení doma.
Kdy cvičení není vhodné?
Cvičení pánevního dna metodou 3×3 není vhodné v těhotenství, krátce po operacích, během menstruace, pokud je žena v procesu IVF a v případě psychiatrické péče. Cvičení se nedoporučuje ani v případě myomu a pokud má klientka endometriózu, je třeba zařazení tohoto cvičení konzultovat s lékařem i s lektorkou.
V čem je cvičení pánevního dna příznivé?
Objevování pánevního dna metodou 3×3 je skvělým průvodcem v každém období ženy. Důležitým a velmi často opomíjeným benefitem je napojení sama na sebe a na svou vnitřní ženu. Dnešní dobu většinu dne prosedíme v kanceláři na židli, čímž naše dno uspáváme. Naše pánevní dno je velmi citlivým emočním barometrem, je to centrum zrodu nových začátků a je to i centrum nové energie a našeho ženství. Cvičením pánevního dna metodou 3×3 dochází k aktivaci pánevního dna a může pomoci i např. od chronické únavy nebo bolesti zad v bederní oblasti.
Na kurzech se ženy naučí, jak své pánevní dno nejen aktivovat, ale i relaxovat, protože bez relaxace není akce. Cvičením pánevního dna metodou 3×3 rozproudíme energii, objevíme ten poklad, který s sebou všude nosíme a podpoříme tak ozdravné procesy, které jsou pro nás a naše tělo tolik důležité.
Může cvičení pánevního dna metodou 3×3 pomoci i v léčbě neplodnosti?
Ano. Jak se řekne pánevní dno, pak mnoho žen si vybaví především únik moči, ale málokdo ví, že stažené pánevní dno může být i jednou z příčin neplodnosti a je třeba se začít věnovat uvolnění pánevního dna.
A sama jsem se i setkávám s tím, že lékaři na kurzy pánevního dna pacientky posílají. 
Chceš i ty se spojit se svým pánevním dnem? Pak zde posílám přehled akcí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account