Jak se plní sen….
Ti z vás, kdo mě už nějakou chvíli sledují a znají můj příběh, vědí, že Feng Shui můj život ovlivnilo velikou měrou. Zpočátku  to byla zoufalá snaha si pomoct a ulevit. Únava, která mě v té době totálně zlomila, byla tím prvopočátkem všeho, co teď prožívám.
rest-1289036_1920
Byla tak nesnesitelná a paralyzující, že jsem na chvíli opustila svůj svět pragmatismu, managementu a financí a byla ochotná připustit něco, pro mě tak nadpřirozeného, jako životní sílu Čchi, jin a jang a pět prvků. Nechala jsem si zpracovat analýzu domu a začala pomalu dělat změny bez znalostí toho, proč to tak je a co tyto drobné změny mohou způsobit.
Způsobily nejdříve to, že jsem chtěla vědět, co dělám a co tím ovlivním. Takže jsem se začala zajímat ze všech dostupných zdrojů, které popravdě nebyly nijak ucelené. Ale vyvolalo to ve mně další zvědavost a od té byl jenom krůček ke zjištění, že mě Feng Shui zajímá. Byl to tak silný protipól k mému tehdejšímu životu, že jsem nebyla schopná to pustit ze zřetele.
Ucelené studium bylo jasným dalším krokem. I když původním impulsem bylo pochopit nauku a naučit se ji využívat sama pro sebe, v průběhu jsem zjistila, že si nechci nechat Feng Shui pro sebe, a že bych ráda pomáhala dál tak, jako pomohlo mě. Začala jsem opouštět přísně logické uvažování a učila se vnímat možnosti a síly v okolí a prostředí, ve kterém se pohybuji.
A někdy mezitím mě napadlo něco, co je od té doby ve fázi přání, představy, snu.
Mít svoji školu, akademii, místo, kam budou lidi rádi chodit a učit se krásné a tolik užitečné nauce. Nabídnout škálu různých služeb od poradenství, přes výuku a konzultace k literatuře a různým setkáním a seminářům.
Smělé plány, že? Ano, jsou. Připouštím, jsou více než smělé. A rozhodně nejsem první, kdo takovou představu měl. Naopak.
Ale abych pokračovala dál. Sen je sen, ale život je reálný. A tak jsem začala postupně pracovat na své praxi, blogu, knihovně …. knížek není nikdy dost a já jsem vždycky byla knihomol. A taky vím, že učení nikdy nekončí. Takže co dál? Jak se budu učit dál, když vím, že nic nevím?
books-1281581_1920
V tuto chvíli jsem udělala krok, který pro mě znamenal těžké vykročení z komfortní zóny, překonání averze i vlastního přesvědčení o smyslu a významu některých věcí. To uvědomění bylo zcela zásadní, protože díky němu jsem sebrala odvahu oslovit člověka, o kterém jsem věděla, že dělá věci jinak, a že se od něj mohu mnohé naučit.
A tady to bylo spíše o tom trestu. Totiž abyste tomu rozuměli – Feng Shui, které učí a praktikuje většina konzultantů v Evropě, ale i jinde v západním světě, je dosti odlišné od tradičního Feng Shui, jak se praktikovalo v Číně. Přijmout to, že chci-li se dále rozvíjet, musím na věci, které jsem se do teď naučila, z velké části zapomenout, bylo přesně tím trestem.
Nebo ne…..?
Nebo to byla ta únava, která spustila celý sled událostí? No ano, musím připustit, že to bylo těžké. Ale víte co? Jsem za to nesmírně ráda. A víte proč? Vznikl totiž plán na společnou školu tradičního Feng Shui. Pracujeme na nových stránkách a na tom, abychom mohli v září otevřít nový ročník školy. Ale ne takové obyčejné školy, kde se studenti naučí pouze základy novodobého FS. Otevřeme školu, která svým žákům umožní proniknout do tajů tradičního učení FS a naučit se plně využívat všech jeho složek.
Už v létě ale proběhne Letní škola čínské astrologie spojená s dalšími aktivitami jako je např. cvičení Čchi Kung nebo seznámení s tradiční čínskou medicínou.
Zkrátka, co se původně zdálo býti „trestem“, se obrátilo v příležitost. Stačilo jenom otevřít oči a nechat to na sebe působit. A že je to teda síla…
Škola Pěti Prvků - finál 2
Na škole již intenzívně pracujeme. Jak se vám líbí logo? A pokud byste chtěli sledovat, co připravujeme máte možnost zejména na Facebooku na stránce Škola pěti prvků. Budeme postupně přidávat nové informace. Již nyní zde ale můžete nalézt denní horoskopy, které vám napoví, co by vás mohlo v daný den potkat. Tak si to nenechte ujít.
 
Krásný den.
Vnímejte svůj prostor a oči dokořán.
Vaše Tereza
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account