Musím říci, že když jsem na začátku školního roku zapisovala děti, že budeme adoptovat jahůdku brala jsem to jako jeden z povedených vtipů mých kolegů. Jak si jako adoptujete kytku?  Nicméně máme květen (má paměť na květinovou adopci zapoměla 🙂 ) a z projektu jsme dostali malé jahůdky. Každé dítko z naší třídy dostalo květináček s malou jahůdkou.  Některé už okouzlil květ jiné byly stále zelené, ale byly to bedny s jahodami.
 

 
Spolu s jahůdkami nám přišli i rodné listy jahůdek, které si děti vyplnily  (datum kdy dostali jahůdku, kdy začne plodit atp.). Také zápichy s pojmenováním (vymýšleli jsme jména a byla to kopa zábavy) a dokonce i jahůdková hra. Na každém obrázku kterých je 36 je jiná jahůdka. Děti hrají ve dvojicích a jeden si myslí jednu jahůdku a druhý se snaží přijít na to která to je. Takové jahůdkové hádej kdo. Poslední věc kterou jsme jahůdkám “museli” vytvořit byl předci originální květináč a i na to ve firmě mysleli. Poslali nám odkaz na takový pracovní list se šablonami na květináče – stejná velikost jako byly květináče našich jahůdek a tak jsme tvořili o sto šest. 
 

 
Celý tenhle projekt se mi moc líbí. Děti i já jsme byli nadšení přečetli jsme si o jahůdkách – jak se pěstují, zalévají a tak. Děti je pozorují  a jakmile budou mít plody budou na sebe pyšní. Nebudou asi velko farmáři ale i tohle je skvělí krok. Víc takovýchto projektů.

 

Pěstování zdar!

Tereza   
 
 

1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    většina lidí jahůdky miluje…

    adaptujete nebo odoptujete ?

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account