278
Ze zubní laborantky se stala vizážistkou a umělkyní. Je manželkou, matkou a babičkou a svůj život žije s radostí, taková je Beáta Hlaváč z Českého Těšína. O tom, co nového maluje a jak se ji daří v podnikání a osobním životě, se dozvíte z dnešního rozhovoru.
Ahoj Beátko, popiš mi prosím svoje malé a velké radosti, které jsi zažila od roku 2017, až do teď.

 

Ahoj Miško, ty tři roky byly pro mě hodně intenzívní, zážitků bylo mnoho. Malé i velké radosti, raduji se stejně. Ale obrovská radost a vděčnost, které zasáhly celé mé bytí, bylo narození mých vnuček, dvojčátek Emilie a Sofie … nepopsatelný level … Nekonečno LÁSKY.

 
 

Viděla jsem na webu spoustu nových obrazů, které jsi za ty roky namalovala, jsou nádherné… co bylo tentokrát inspirací a motivací při malování? Maluješ převážně přes den nebo v noci?

 

Děkuji, tentokrát to nebyla ani inspirace, ani motivace. Přišla doba kovidová, kdy jsem byla nucena omezit podnikání. A tím vznikl prostor pro sebe, rodinu, malovaní obrazů. Vnímám tu dobu jako transformační, proto i obrazy nesou v sobě ten otisk, mají svou hloubku. Tvořím přes den.

    “Lásku Sobě”
    “Uzdrav se Země” 
    “Ochrana, léčení Všech”
    “Jedno Jsme”
    “Nekonečno lásky”


Jaké poselství je v obrazech ukryto?

 

Jak jsem se již zmínila, obrazy malované v této době, mají globální poselství transformační a zároveň pro každého individuální. Obrazy už samy v sobě nesou nespočet informací, každá použitá barva, tvar, kámen má svou vibraci a působí na každého jiným dojmem.
Stačí naslouchat své intuici, svému srdci a ten pravý obraz k Vám promluví. Poznáte ho.
Co práce vizážistky, dotkla se tě nějak letošní omezení, jak jsi vše zvládla?

 

Práci vizážistky, si myslím zvládám dobře, ale to musí posoudit druzí. K líčení jsem ještě přidala úpravu vlasů, která dotváří celkový výsledek a projeví se v rozzářených očích žen … je plný sebelásky. Děkuji, že můžu být toho součástí.

 

Omezení se mě dotklo, své práci jsem se nemohla věnovat. Líčím hlavně nevěsty, a svatebčanky. Svatby se přesouvaly, ale naštěstí se většina uskutečnila v létě. Nebylo to jednoduché jak pro mě, tak i pro nevěsty, nikdy jsme nevěděly, co bude. Věřím, že se to už brzy vrátí do normálu. Stýská se mi po mé práci.

Máš nějaké vize a plány do budoucna nebo žiješ přítomností?

V dnešní době a možná i věkem, zkušenostmi, nemám vize ani plány. Žiji život v přítomnosti, vážím si každého dne, kdy jsem zdravá já i moji blízcí. To je pro mě nejvíc. Všechno další jsou bonusy života ve zdraví, za které jsem taky moc vděčná.

Jaký je tvůj názor na celou situaci, která se děje v naši zemi a ve světě?

Vždy si říkám, všechno zlé je na něco dobré. Z jedné strany pro naši planetu ten Stop stav byl v nějaké míře přínosný, mohla se částečně nadechnout. To, co s ní děláme drancujeme, ničíme s vidinou peněz, moci, se projeví i v naších životech. Bez vody, vzduchu to asi nedáme! Je potřeba se o ni starat, šetřit životní prostředí, ale musíme začít u sebe.

Z druhé strany, ta situace zničila, zruinovala malé živnostníky, rodiny a zase ti nahoře si namastili kapsy, hodně z nich využilo situaci atd, není mi z toho dobře. Přiznám se, nejsem ovce, konspirační teorie sleduji, i když vím, že ne všechno je pravda. Řídím se intuici a zdravým selským rozumem. Kovid tady je, roušky jsou, očkování postupně taky. A to, jak se rozhodneme, zaleží jenom na nás, nikdo nás nemůže do ničeho nutit, je to naše svobodná volba. Za mě roušky někde ano, někde ne, očkování ne, ale to je jenom moje vnímání.

Někdo zase naopak se bude cítit v bezpečí s tím vším, a to je taky dobře! Jde opravdu o to, respektovat jeden druhého, i když má někdo jiný názor. Být laskavý, vždyť stačí tak málo, stačí být LIDSKÝ. 

To nám všem přeji, aby ta doba už pominula a my se mohli vrátit k běžnému životu, ale jiní, více uvědomělí a vděční za to, co máme a co můžeme … být svobodní. 


Moc děkuji za krásný rozhovor. Souhlasím s tím, že naše planeta potřebuje naši péči a ohleduplnost, protože jinak na ní nebudeme moct žít, jelikož zničíme vše potřebné pro náš život. Každý by se měl nad sebou zamyslet…
Přeji ti ať se ti daří a můžeš opět pracovat ve svém salónu a dělat vše, co tě naplňuje. Obrazy jsou nádherné, je v nich osobní poselství pro každého, nepřestávej malovat, je to opravdu pastva pro oči i duši!
https://www.atelierrosana.cz/
 
Blogerka Michaella ve spolupráci s Beátou Hlaváč ze dne 30. 11. 2020 pro onlinepokec.cz
Obrázky jsou originální. Použity jsou se svolením autorky. 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account