Se začátkem nového roku většinou přicházejí i nové předsevzetí. A spousta lidí chce něco změnit. Cítí, že v některých částech života to nějak nefunguje, případně to skřípe.
Jedno z nejčastějších předsevzetí bývá hubnutí. Ano, většina lidí se snaží zhubnout, a tak sahají po dietách a ověřených jídelníčcích a snaží se je dodržovat.
Tak schválně, jak dlouho vám toto rozhodnutí vydrží? Jsem optimistka, a tak si myslím, že prvních 5 % odpadne již druhý den. Do týdne skončí dalších 30 %. A kolik těch lidí bude po 1 měsíci? Můj odhad je 99 %.
PROČ?
Protože řeší následek a ne příčinu. Naše nadváha je totiž jen následek. Stejně jako zdravotní komplikace, špatné nálady, nespokojenost s životem, deprese. To vše je jen následek.
A co je tedy příčinou? Příčinou nadváhy, špatné nálady, nespokojenosti, nemoci nebo zdraví je způsob našeho myšlení.
Pro jednoduchost vám řeknu jeden příměr:
Představte si, že jste na střeše třípatrového domu a snažíte se dostat z domu. Existuje několik řešení. Můžete ze střechy skočit dolů, ale to většinou člověk nepřežije. Nebo můžete postupně jít po schodech a krok za krokem se blížit k východu. Nebo můžete jet výtahem a téměř bez námahy, a za chvíli, být dole.
Pamatujte si, vždy se můžete rozhodnout z několika možností. Nikdy není jen jedna cesta.
A teď si ten příměr řekneme ještě ve vztahu k hubnutí.
Člověk, který chce hubnout, se nachází na střeše. Ano, může skočit přímo dolů, ale to se asi zabije. Tak se chovají lidé, kteří si myslí, že je nejlepší nejíst, nebo jíst velice málo. Ti se pomalu, ale jistě zabíjejí.
O patro níž se nachází patro, které může mít název JÍDLO. Zde se člověk zabývá jídelníčkem. Ano, jídelníček patří k hubnutí, ale uvědomte si, že se jedná pouze o třetí patro. Nejsou zde dveře zvané “východ”. Pouze třetí patro vám nedá odpověď na vaši potřebu hubnutí. Jinak řečeno, nenajdete zde příčinu, proč máte nadváhu.
Pro celkovou odpověď, a tedy příčinu, si musíte i do nižšího patra. Jeho název je POHYB. Zde nacházející se člověk udělal na cestě ke štíhlosti další velký kus práce. Ale pozor, zase zde nejsou dveře, které by měli na sobě název východ. Ale jsou zde další dveře. Ty vedou do prvního patra.
A první patro má název POCITY A MYŠLENÍ. Teprve zde najdete příčiny, proč vám nejde hubnutí. Zde zjistíte, proč ve skutečnosti jíte víc, než chcete. Zde zjistíte, proč se cítíte špatně a proč věci nejdou tak, jak byste chtěli. A zde najdete taky dveře, které mají nápis VÝCHOD.
Každý si může sám zvolit, jak se dostane ze střechy dolů. A taky tam může zůstat.

A jak to vidíte vy?

Zůstanete, skočíte ze střechy, půjdete po schodech nebo se svezete výtahem?

Já vám navrhuji VÝTAH. Je to docela rychlá a pohodlná cesta.

PRO CESTU VÝTAHEM KLIKNĚTE ZDE

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account