U Wolfganga se prokázal jeho hudební dar již v dětství jeho sestra byla nadanou klavíristkou. Uprostřed roku 1763 se rodina s oběma dětmi vypravila do Paříže. Mozart byl dítětem neobvyklých schopností. Díky svým raným a předčasným schopnostem naplňoval své obecenstvo úžasem. Hrál před královskými rodinami ve Francii a Anglii. Během let 1770-1773 podnilkl tři cesty do Itálie, kde napsal dvě opery: Mitridate a Lucio Silla. Roku 1782 se pustil do skládání koncertů a tím se představil jako skladatel sólista. Téhož roku se oženil s Conztanze Weber.

Do konce roku 1786 napsal 15 koncertů. Mezi léty 1786-1790 vznikly Wolfgangovi nejslavnější opery: Don Giovanni a Figarova svatba. Obě byly uvedeny v Praze čehož byl Mozart přítomen. Na podzim roku 1791 se nakazil infekční nemocí a 5.prosince zemřel. Pohřeb však nebyl tak honosný jak by se očekávalo. Údajně byl pohřben na hřbitově sv. Marka v hromadném hrobě mezi tuláky, chuďasi a ztroskotanci. Nikdo však určitě neví, jestli je to pravda.

Mozart za svůj život napsal 650 děl. Kdyby se hrály jedna za druhou, zněly by nepřetržitě 9 dní a nocí, což je 220 hodin.Jistotou zůstává, že Wolfgang Amadeus Mozart byl jedním z největších skladatelů doby klasicismu.
 
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account