V posledních dnech se setkáváme u párů nejčastěji s tématem kdo a co má ve vztahu dávat a kde je vlastně zdravá hranice dávání a přijímání?
Uvědomujeme si, že dříve za našich babiček toto téma nebylo tak kontroverzní, jako právě v dnešní době. Je to způsobeno bolestí a utlačením, které bylo po dlouhá staletí pácháno na ženách. Tenhle příběh všichni dobře známe a máme ho obzvláště my ženy hluboce vrytý pod kůží. I přes tuto bolest, která byla na nás páchaná ze strany mužů jsme v sobě našly sílu začít říkat NE. Budovat si své hranice a měnit vztah sebelásky vůči sobě samotné. Většinou, když se nacházíme v jednom extrému je těžké najít citlivě stav vyváženosti a tak se většina z nás ocitla v druhém extrému. Byly jsme tak moc závislé na mužích, že nás naše zranění a strach dovedly do absolutní nezávislosti na mužích. Ano, cítíme se více svobodně, více obdivovaně a více bezpečně.

Ale není to jen opět iluze naší mysli? Nenacházíme se opět v mužsko-ženském zmatku? Který se zdá být výhodnější, ale co to ve skutečnosti dělá s vesmírným zákonem dávání a braní mezi mužem a ženou? Zveme vás k tomu, aby jste si to sami procítili a našli si v tom vlastní odpověď.
Základní pravidlo, že muž dává a žena přijímá zná většina z nás. Díky tomu existuje výměna a vyrovnání. Neznaměná to však, když ty dáš mě, tak já dám tobě. Je to dokonalý kruh: muž dává a žena přijímá a proměňuje, a dává pak něco, co zase může přijmout on.
Krásný příklad je v početí. Muž dává ženě své sperma a ona ho přijímá do svého těla a díky splynutí s vajíčkem proměňuje v dítě. Dítě porodí a nabízí jej zpět muži. A toto pravdilo se dá uplatnit na celý vztah.
Co z toho tedy plyne?
Pokud muž bezvýhradně nedává oslabuje a ohrožuje vztah. Žena vztah oslabuje a ohrožuje, když bezvýhradně nepřijímá.
Když je partnerský vztah v krizi je dobré si tedy položit otázku: dávám, resp. přijímám dost?
Skrze tento princip dávání a přijímání můžete nahlédnout na mnoho aspektů vašeho vztahu, které můžou zatěžovat a oslabovat váš vztah. Např.:
– když jeden z partnerů nechce dítě (brání se muž dávání nebo žena přijímání?). Co to způsobuje jejich vztahu?
nebo,
– když se žena rozhodne, že si bude sama vydělávat peníze, protože se nechce od muže nechat živit (její ženství trpí a jeho mužství je oslabeno). Co to způsobuje jejich vztahu?
Tohle je jen pár podmětů k zamyšlení, ale můžeme si do tohoto základního vzorce dávání a přijímání dosadit naprosto všechno. Těšíme se na vaše reakce.
A nezapomeňte, ať to v dnešní době máme jakkoliv, ať nám rozum namlouvá cokoliv… vesmírný zákon je, že muž se cítí naplněný dáváním a ženství přijímáním.
Krásný den všem mužům i ženám hledajícím pravdu.
Jana a Václav ????????
partnerskacesta.cz
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account