Světový den kniky a autorského práva nebyl na tento datum vybrán náhodným určením. Výběr datumu stanovil pro tento mezinárodní den právě 23. dubna, což je den, kdy si připomínáme výročí úmrtí Miguela de Cervantese, Williama Shakespeara a Gacilase de la Vegy roku 1616.
 Má povzbudit  každého, především pak mladé lidi k tomu, aby objevili radost a požitek  z četby, ale také obnovit a zvýšit respekt k těm, kteří přispěli  značnou měrou k sociálnímu a kulturnímu rozvoji humanity.

Prvotní nápad slavit tento den má svůj původ ve španělské  Katalanii. 23. dubna se zde oslavuje svatý Jiří a daruje se růže každému, kdo  si koupí knihu. Světový den knihy a autorských práv se slaví pravidelně od roku  1995 ve více než 100 zemích světa všech 6 kontinentů. Tradičními partnery akcí  pořádaných při této příležitosti jsou spisovatelé, učitelé, školy, knihovny, zejména  IFLA, masmédia a další veřejné a soukromé instituce.
Samozřejmě je tento den věnován všem autorům knih celého světa a zároveň by měl připomenout i jejich autorská práva, neboť kniha je autorovým rukopisem, dílem kterému věnoval hodně času a úsilí.
 
JAKOU KNIHU MÁTE NEJRADĚJI VY?
 
Přeji krásný každý den
Váš kouč Marie Kostelecká
 
www.mariekostelecka.cz 
TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT
KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI
 
“Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,
spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.”

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account