Knihu Maminko, nekřič! je těžké nějak stručně shrnout. Považuji ji za jednu z těch knih, kterou by měl mít každý rodič, který usiluje o změnu, k dispozici. Ačkoliv se zdá, že téma zvládání emocí je zmíněno téměř všude, málokdy vám získané informace pomohou opravdu něco změnit. A tato kniha je unikátní tím, že toto složité a nepříjemné téma pojímá opravdu komplexně.
Od A do Z se tu dozvíte všechno o tom, co se ve vás děje, když jste přetížení emocemi a proč vás primitivní instinkty (zatím stále) nutí dělat a říkat věci, které nechcete. A nejen, že se to dozvíte, ale získáte nástroje, jak to zastavit, jak vnímat své tělo, uklidnit ho a nejednat jako zvíře ale jako milující rodič. 

Přijměme, že nejsme dokonalí. Snažíme se vychovávat své děti způsobem, který neznáme, protože naši rodiče nás tak ve většině případů nevychovávali ani vzdáleně. Generace rodičů ignorovaly pocity dětí, neumožňovaly jim mít svůj názor a vyjadřovat negativní emoce. Byli jsme trestáni, když jsme se rozhněvali. A když se nyní vztekají naše vlastní děti, spustí to v nás zažité reakce. Chceme to hned zastavit, je nám to nepříjemné, vyvolává to v nás silný stres 🙁

 Máme na sobě obrovské břímě, ale jdeme správnou cestou. Maminko, nekřič! je úžasná kniha, čtěte ji v klidu a pomalu, aby ve vás její myšlenky mohly doznít. Důležité pasáže si zvýrazněte a vracejte se k nim tak často, jak můžete. 

 Přijměte tedy pomoc, odpusťte si, dejte pusu vašim dětem a zkoušejte to stále znovu a lépe. A kéž je vám tato kniha průvodcem 😉
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account