Je to velmi smutná situace. A je to velmi běžné. Vlastně se velice často setkávám s lidmi, kteří jsou v různých fázích:

Mají sen, ale mají strach se do něčeho pustit.

Mají sen, ale čekají na vhodnou příležitost.

Mají sen, ale už „ví“, že to jenom sen (nedosažitelný pro ně).

Lidé, kteří už nemají sny. (Mají, ale pokouší se na ně nemyslet.)

Od vytyčení cíle, kdy se cítíte euforicky, až naprosto nadšeně (jako v mém e-booku), až po fázi, kdy to prostě vzdáte a Vaše sny letí metaforicky do koše. A musím se přiznat, že k fázi č. 4 se lidé někdy dostanou i tak, že to vůbec nezkusí!!! Prostě zbytek přeskočí.

 

Nedovolte si to nezkusit!

Vážně! Vy přece víte, jak se cítíte báječně, když vidíte v představách splnění svého snu a slyšíte, jak sami výskáte radostí! Jak se vůbec tak stane, že se člověk ani nepokusí toho úžasného pocitu dosáhnout?? Kde se bere ten pocit, že to nedokážete???? Jenže naopak:

„PROČ BYSTE TO NEDOKÁZALI?…“

 

Odpovědí je spoustu. Bohužel častá je, že lidé si připadají slabí a často takénehodní splnění vlastních snů. Ale vždyť Vy jste tak báječní!!!!  Naprosto!! A je úplně jedno, čí krásné oči nyní čtou tyto moje řádky. Vy si musíte pamatovat pouze jedno a to je to, že můžete chtít, mít a být čímkoliv si budete přát! Ta síla ve Vás je!

„Že máte nedostatek serotoninu a stále se cítíte špatně?“ – Tak kdy se cítíte dobře??

„Že nestíháte?“ – A tak čemu dáváte prioritu?

„Že jste na všechno sami?“ – A kdo Vám může pomoci?

„Teď není vhodný okamžik?“ – A kdy bude??

 

Poznáváte se? A vidíte rozdíl mezi první a druhou větou? Vůbec nevadí, že se poznáváte! Důležité je, abyste si to začali uvědomovat. Vážně. To, že začnete identifikovat v těch vágních, nepřesných, otřepaně znějících větách, kde jekámen úrazu, začne Vás pomalu, ale jistě posouvat na novou hranici. A to Vy potřebujete. Jestli na nic nemáte čas, tak začněte tím nejmenším, co jen půjde. Začněte hledat v čem je zakopaný pudl, jak se říká. Můžete se podívat i sem >>.

 

Je to v hlavě!

Jen je třeba tomu přijít na kloub. Vážně! Je to v hlavě, a tak začněte tam a věřte mi, že chvíli na přemýšlení najdete před spaním, při stání v autě na křižovatce, při jízdě v městské hromadné, při čištění zubů… Že jste o tom takto nikdy nepřemýšleli? A kde myslíte, že se berou všechny ty velké plány a rodí se nápady? 

„Pomalými krůčky k velkým změnám.“ Japonské přísloví a hesloprogramu kvality KAIZEN.

 

A Japonci vědí, co dělají. Jsou efektivitou s nohama. Já vím, že najít v soběosobní disciplínu je problém, ale zkuste třeba jednou místo televize, nebo až si budou děti dělat úkoly, nebo místo jednoho kafíčka s kamarádkou, vzít do ruky tužku a papír a udělat něco pro sebe. Zamyslet se nad tím, co v životě máte, nebo co tam naopak nechcete mít. Co byste se třeba ještě rádi naučili? Pusťte si nějaký zajímavý dokument. Přečtěte si knihu z Vašeho oboru, ať víte, co je nového. Po čem Vaše srdce touží? Proč to nezkusit?

 

Když už jste to zkusili a spálili jste se

Jo, to se stává. A jestli hádám dobře, tak Váš mozek to vyhodnotil jako špatné se závěrem „už nikdy více„. Ale podívejte se na to zpětně? Naučilo Vás to něco? Už víte, co v takových situacích dělat? Čeho se vyvarovat? Ať už to Váš rozum vyhodnotil jakkoliv, můžete si být naprosto jistí, že jste z toho vyšli silnější, než kdy dřív. Takže to tak špatné není. A přineslo Vám to nakonec něco dobrého? Ne? Tak to také přijde. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré.

 

Konec minulosti

Důležité je vstát a makat dál. Nemyslete si, že někdo úspěšný měl cestu rovnou a snadnou. Nikdo ji takovou neměl. Takhle to totiž nefunguje. Musíte mockrát spadnout, abyste se někam posunuli. Výhodou je, že když to nevzdáte, budetepadat méně a méně. A i tak budete silnější a silnější. Je to jako s hubnutím. Viděli jste někdy ty naprosto neuvěřitelné, až šokující proměny mužů a žen? To není nic jiného, než se v určité fázi dostali za magickou hranici.

 

Magická hranice

Tak tomu ráda říkám já, protože to je doopravdy moment, kdy na něčem tvrdě pracujete a z ničeho nic to není zas až tak tvrdá práce. Najednou se to všechno změní. A pak už do té posilovny jdete s radostí a ne z povinnosti. Pak přečtete další knihu o osobním rozvoji a už to není proto, že byste měli, ale proto, že chcete. Najednou obhájíte svůj postoj u šéfa, a to s lehkostí, bez koktání a těžkopádného výběru slov podle doporučení ze školení…

Jednoho dne to všechno bude snazší a jednoduší. 

 

A víte, kdy je první tato hranice, když začnete něco dělat jinak? Za pouhé, krátké, neuvěřitelné 3 týdny!!! Je to šokující? Pro mne bylo! Ale bylo to pro mne takúžasné a strhující, že od té doby, cokoliv nového si plánuji ve svém životě, tak to dělám s plánem na ty neuvěřitelně krátké tři týdny!  Však si přečtěte celou mou knížku, jaké jsou další triky. A čas letí! Mně přijde, že jaro bylo včera a moje narozeniny před pár týdny (a to je mám v únoru).  Čas letí, tak co jsou tři týdny? Je to jako nic. Změníte jednu věc, za tři týdny Vám půjde s lehkostí. Pak změníte druhou věc a za šest týdnů už jste udělali posun. A pak další a pak třeba hned dvě a voi lá! Za půl roku je z Vás jiný člověk!

Nechtějte zázraky na počkání

Svoje základy úspěchu stavějte pevné a takové, aby Vám učarovaly, až se na ně podíváte zpátky. Takové, aby Vám spadla čelist údivem, čeho jste dosáhli, když někdo řekne: „Ty jo, to je u Tebe ale změna!“  Cítíte ten pocit? Krásné, že jo?  A co jsou tři týdny! Hubnete? Tak si dejte třeba jen jedno předsevzetí a to, že následující tři týdny budete večer jíst bez televize. Bez cvičení, bez čehokoliv dalšího, prostě jedna věc! Chcete víc peněz? Tak příští tři týdny se rozhodněte, že si pro sebe tentokrát třeba nic nekoupíte a že kupovat budete jen po výplatě a to jednu věc. Chcete lepší práci? Tak příští tři týdny si každý den přečtěte jednu kapitolu z knihy, která je ve Vašem oboru bestsellerem… A takto můžete pokračovat naprosto se vším.

A jedno tajemství na závěr: Proč zrovna tři týdny? Protože je vědecky dokázané, že za 21 dní se u nás změní jakýkoliv návyk. Třeba i zlozvyku se tak zbavíte. Tak proč to nezkusit?? Co když teď už uspějete??? 

NASHLE ZA TŘI TÝDNY! 

 

Vaše Lenka

P. S. – Najdete mne na Facebooku a také na Instagramu jako Myšlenkou k úspěchu. Ptejte se mě, jesltli chcete? Co říkáte na systém jít si za svým snem po mini krůčcích? Pište do komentářů, likujte, sdílejte s přáteli, jestli víte, o čem mluvím. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account