Je to hlavně o pohledu na věc

 
Myslím si, podle toho, co mi píšete, že tohle bude důležitý článek. Lidé potřebují být šťastní, ale je to pro ně velmi těžké. Což chápu. I když na sobě denně pracuji, občas se mi stává, že se ráno probudím a prostě jsem, jak se říká, “špatná”. Jsem třeba smutná, potřebuji obejmout a nebo se vůbec cítím pod psa.
Těch příčin, proč tohle jako lidé máme, je více, ale o tom Vám také napíšu článek, protože to je poměrně delší téma. Ale dnes se podíváme na to, co Vám zabere hned. Na místě! A skvělé je, že se to dá dělat kdykoliv a kdekoliv. A ti z Vás, kteří již čtou mou knihu Od úspěchu jste jen myšlenku daleko, se tam o tomto kouzelném triku dozvědí ještě více a také, jak to zapadá do celého procesu, jak být šťastní a dosahovat životních cílů.
Co je to tajemství?

To tajemství je: VDĚČNOST. 

 
O tom už jste možná slyšeli a četli. Není to žádná rada, kterou bych mohla dobít svět. Je to stará pravda, která Vám pomůže podívat se na svůj život jinýma očima a to Vy potřebujete. Člověk nejenom, že má tendenci myslet negativně, ale také má tendenci pořád se trápit tím, co nemá a neradovat se tak z toho co má.
Takže pro sebe můžete udělat jednoduše to, že když Vám nejde nastartovat pozitivní myšlení a cítíte se hrozně, tak jednoduše začněte v hlavě spřádat seznam toho, za co můžete být vděční už dnes. Třeba i to, že máte oči a můžete tak teď číst tento text.

 

Na vděčnost se díváme často skrz prsty
Hodně z Vás nebude mít k vděčnosti moc dobrý postoj. Když jsem zjišťovala, proč to tak je, vůči přitom tak neuvěřitelně mocnému nástroji, zjistila jsem, že se většina domnívá, že se jedná o něco spojeného s církví. Určitě. Tam se to také dozvíte. Ale kvůli tomu, že to je spojeno s náboženstvím nenechte svůj mozek, aby Vás odradil od tak skvělého způsobu, jak se cítit lépe.
A to opět souvisí s naším pohledem na svět. Když budete číst můj e-book a já Vás budu neustále nabádat, abyste o všem přemýšleli a hledali tak svou cestu, budete potřebovat každé pomocné stéblo, kterého se budete moci chopit, abyste udělali pokrok a změnu. A pro ty z Vás, kteří po něčem doopravdy touží z celého srdce, je vděčnost pak nástrojem, jak se do toho krásně obout.
Poznáváte se?
Je třeba si uvědomit, že to, co často říkáme není až tak úplně, jako to říkáme. Kdo z Vás se poznává v:

“Všechno je špatně.”
“Nikdy mi nic nevyjde.”
“Nemám nic, s čím můžu pracovat.”
“Vůbec nic neumím.”… a tak dále.

 
Znáte tyto věty? Jsou Vám povědomé? A přitom:

“Vážně je špatně úplně všechno? Co třeba špatně není? Co je dobře?”
“Nikdy Ti nic nevyšlo? Vážně? A co Ti třeba vyšlo? Co se Ti podařilo?”
“Nemáš nic? Doopravdy není něco, co můžeš uchopit a začít na tom stavět?”
“Nic neumíš? Mluvit umíš, dívat se umíš, máš zdravé tělo, mozek…”

 
Rozumíte, co se tím snažím říci? Zevšeobecňujeme až tak, že to vypadá, že jsme sami ničím. A vděčnost to může krásně otočit. Říkejte si třeba ráno, u čištění zubů, za co jste vděční a na povrch začnou vyplouvat věci a skutečnosti, které Vás posílí.
A síla a energie je přesně to, co potřebujete, abyste svůj vlastní proces životní transformace zvládli s lehkostí. Ta síla je ve Vás. Vždy tam byla. Jen byla zapomenuta a teď je třeba ji najít a rozdmýchat. Vy to dokážete. Věřím Vás! Věřím v každého, kdo se rozhodl bojovat a nevzdat se nepřízni osudu. Protože něco jako nepřízeň osudu není. Je pouze to, jak se s tím popereme. Rány dostáváme stále všichni, ale jen nás posilují. Znáte pořekadlo:

“Všechno zlé je pro něco dobré.”
 

Tak jestli se Vám to nezdá pravda, je to pouze tím, že ještě neuplynul ten správný čas. Protože zpětně se to ukáže vždy jako dobré. Ukáže se to ve finále jako pozitivní změna. Takže vydržte. A jestli pro sebe chcete udělat něco víc, dál studujte. Dál na sobě pracujte, dál vyhledávejte příležitosti pro Vás osobní růst, konejte. Není nic důležitějšího, než abyste se cítili šťastní. Šťastní lidé obohacují naše okolí a Vy můžete být dalším klenotem v něm.
A jak bylo ve Hvězdných válkách:

“Síla Tě provázej!” 😀

 
Opatrujte se, smýšlejte dobře o sobě i o ostatních a dál na sobě pracujte, aby jste byli ještě lepší a ještě báječnější, než jste do teď. A hlavně nezapomeňte na dnešní poselství z článku:

BUĎTE VDĚČNÍ!
 

Život je senzační! 🙂
 
Vaše Lenka
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account