V různých fórech na internetu včetně diskuzí se setkávám s tím, že mnoho lidí se věnuje esoterii, okultismu, chcete-li konkrétněji astrologii, numerologii či výkladu karet.
 
Spousta z nich se vsak mnohdy pasuje ať už vědomky či nevědomky do pozice někoho, kdo ví a zná všechno a jen on dle jeho mínění je tím, který tomuto tématu rozumí nejlépe a proto všichni ostatní kolem něj jsou jen “obyčejní a hloupí” lidé, kteří zkrátka nemají dispozice v tomto řekněme oboru vyniknout.
 
Tito lidé se mnohdy považují za takzvaně “duchovní” a mne napadají otázky typu: “Kdo je vlastně duchovní a kdo naopak není? Jak takového člověka poznám? Odkud se vzal tento slovní obrat? … “ A takhle bych mohla pokračovat ještě hodně dlouho a přece by se odpověď nedostavila, ne taková, aby ukojila moji zvědavost.
 
Jisté je, že “duchovní člověk” nekritizuje, nepomlouvá a nesoudí. Žije tady a teď a zajímá se nejen o svůj osobnostní rozvoj, ale i o druhé, avšak ne za účelem, aby se obohatil po finanční stránce, ale po té stránce, kdy může být nápomocen a inspirativní druhým.
 
Na toto téma se dá zajisté polemizovat nekonečně dlouho a přece se vždy najde někdo, kdo nebude s námi, s našim pochopením souznit a jeho výklad bude jiný, rozlišný než ten náš. Kdo z nás má pravdu a kdo naopak ne? Nejen tato otázka by mezi námi mohla viset ve vzduchu a zbytečně by mohlo dojít ke zcela zbytečným rozepřím a proč? Protože by v mnoha případech z nás mohlo mluvit naše ego a kdo tvrdí, že ne, pak pravděpodobně sám sobě nalhává….
 
Osobně se v poslední době setkávám s názory, že věnovat se okultním vědám jako je například výklad karet, mohou jen vyvolení, protože jakmile se dotyčného zeptám, kdo je tím “vyvoleným” a jak jej poznám, dotyčný je najednou potichu a odpovědi se nedočkám… pročpak asi … ?
Paradoxně má však malinko pravdu, jelikož výklad karet je sice svým způsobem hra – avšak to není něco jako třeba kvarteto, při kterém nejde v podstatě o nic, právě narozdíl od vykládání karet druhým. Je zhola nemožné přistupovat k výkladu jako k něčemu, co se mohu naučit jen pomocí jedné knihy, jednoho manuálu a už se pouštět do práce s kartami a pomáhat druhým.
Víte, ono je třeba se v této oblasti stále vzdělávat a makat na sobě, zkrátka neusnout na vavřínech. Pokud s výkladem karet začínáte a to bez ohledu na to, s jakými hodláte pracovat, mějte na paměti, ze vše má svůj čas a nedá se nic uspěchat. Rozhodně to není tak, že ráno vstanete a řeknete si, že od onoho dne budete kartářem. Být kartářem, opravdu tím dobrým.
 
Je opravdu dlouhá cesta i když svým způsobem je k tomu potreba míti nejen trochu talentu, dáno do vínku shůry, ale i mít selský rozum a umět s ním pracivat, stejně tak se jako naučit vnímat svou intuici.
Totéž se dá aplikovat na astrologii, numerologii, chiromantii a mnoho dalších.
 
 
Já osobně jsem zastáncem, že pojem “duchovní” člověk je jen prostě slovní spojení, které zkrátka je a nic víc za tím nevidím. Jsem si téměř jistá, že jste si mysleli, že Vám na tuto otázku budu mít odpověď jako na většinu Vašich otázek, ale myslím, že Vás zklamu – nemám … snad jen … , vím, že k tomu, abych mohla býti dobrým člověkem není ještě nutné býti i duchovním.
S láskou a pokorou, Vaše L. Miriam
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account