„Já už nechci být slušná, pořád jen utírám zadky a ty si pořád někde poletuješ“ někdy slyšíme od matek, které už toho mateřství mají někdy tak trochu nad hlavu. 
Pravda je taková, že když muž není celý den a dlouho do večera doma, musí hned někde „poletovat“. Prostě se často jen snaží udělat maximum pro svoji mladou novou rodinu a bohužel jsou peníze vykoupeny časem. Ještě pořád.
V dnešní době vidíme razantní nárůst žen na vysokých manažerských postech. Mnohé se o tom napsalo, stále je to probíráno a dokonce to řeší i nejvyšší patra europarlamentu. Ženy kupředu. Je to ale opravdu správně? Neměli bychom aspoň v mezích udržet tu hranici mezi mužskou energií, chlapa, který bouchne do stolu a nebojí se říci svůj názor hlasitě a na druhé straně jemné ženskosti, která je v hloubi duše ženám tak přirozená? Neměly by se tyto role rámcově zanechat? Vidíme kolem sebe spoustu mužů, kteří se bojí snad i vlastního stínu, plní zranění a ženy, které mají kuráž na rozdávání.
A hlavně, co je přitažlivé pro muže a jak se na to dívají?
V západních zemích, pokud se budeme bavit o „domorodcích“, nikoli žádné menšiny, je čím dál více přirozenější, že žena pracuje více než muž, nosí domů více peněz, má oblejší postavu a platí si au pair i uklízečky, aby doma mohly odpočinout od celého náročného dne plného jednání s manažery. Naopak muž si chce užít svého malého chlapce, zatím co ho hledá zasypaného v hromadě plyšáků a dárků, které děti dostávají, vkládá prádlo do pračky a začíná si vařit teplou večeři. A když už ji dělá, tak ji udělá i manželce a synovi. V našem geografickém rozpoložení to tak ještě není. Ale blížíme se.
Je opravdu pěkné, pokud je dáma cílevědomá. Avšak své cíle může dosahovat nejen v pracovním životě, ale také v péči o svoji postavu, kondici, sebevzdělávání, osobním rozvoji, meditaci a hledání vnitřního klidu. Nemusí mít pocit, že se za každou cenu musí vyrovnat muži nebo naopak ho ještě „porazit“. Příliš cílevědomé ženy často nejsou atraktivní. Jsou hodně „zmužnělé“ ve vystupování, mluvě a průbojnosti. Vysokou manažerskou pozicí vnitřní klid nenajdeme, pokud muž je workoholik a žena taky. Kde v takovém vztahu máme najít pochopení, souhru, klid a zázemí, které žena má nabízet. Žena je kotvícím přístavem a oporou muže. Muž je stejně tak citlivý a potřebuje podpořit při jeho cestě za lepším cílem pro dobro celé rodiny a žena mu k tomu má připravit zázemí.
Dámy, můj návrh. Zanechte si ženskost a svůj šarm. To je to, po čem muži touží. Ne po mužatce, která jim dokazuje, že si taky umí vydělat. Dovolená na Šumavě v klidu, může být lepší než totální reset v Dubaji. Měl jsem partnerku, jejíž mzda měla měsíčně šesticiferné číslice, a přesto si dokázala ženskost zachovat. Většina to však nezvládne, to jsou pak naše klientky. Klientky, které žádají společenský doprovod na MůjZnámý.cz (www.mujznamy.cz) a zoufale u nás hledají muže, který je doprovodí na akci, aby zase nemusely být sami.
Nebojte se projevit city, slabost, ukázat své rány a slzy. To je to, co ženu dělá ženou. A role ochránce je to, co má dělat muže pravým mužem. Jediné, kde se tyto role prohlubují, jsou v milostných hrádkách na jednu noc. Čím více jsou role muže a ženy vyrovnanější, tím více v ložnici platí dominance a submisivita. Ve společnosti dámou, v posteli dračicí a v domácnosti spořádanou starající se mámou. Lety ověřený model. Pozor, tím samozřejmě nedeklaruji, že by ženy měli být doma, nepracovat a jen čekat na své muže s večeří, to vůbec. Muže přitahuje ambicióznost, jen vše v životě by mělo být s mírou a být přirozené.
Co myslíte?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account