Co je slovo?
1. Je to POJEM. Něco poJÍMá. Můžeme si to představit třeba jako truhličku. Co máme v těch truhličkách? Na čem to záleží?
2. Co “pojímají” naše pojmy – slova sovisí s dobou, kdy se UČÍME. Co? MYSLET a MLUVIT.
    Vezměme si například slovo “máma” – je to JEN slovo, ale co způsobí? Vybaví se vám vaše matka? Je tu hned pocit, který máte z vašeho vztahování k matce? Je tu hned láska nebo strach nebo smíšené pocity? Nebo jsou tu myšlenky o vás jako o matce? Ať je to jak to je, vždycky když SLYŠÍME, tzn. VNÍMÁME SLOVO, dostaví se také nějaké pocity. A za nimi následují další myšlenky a další pocity… Je to tak?
   A najednou se ocitáte v nějaké NÁLADĚ.
    A tahle vaše nálada ovlivní, jak se budete vztahovat k dalšímu slovu…
3. Každé slovo je tak SILOU. Každé SLOVO je uvnitř, v nás, spojeno s obrovskými silami.
 
Slovo hýbe naším životem, protože člověk MYSLÍ V POJMECH.
O tom, co nedokáže nijak nazvat, tak o tom také vůbec nedokáže přemýšlet.
A to jak přemýšlíme má svůj důsledek.
A to je náš život, který žijeme.
 
Rozhlédněte se kolem sebe. A uvědomte si: “Tohle je můj život. Takhle myslím. Tohle, co jsem a co dělám a žiju je výsledek mého myšlení a slov tak, jak jim rozumím a věřím.”
Cítíš radost, pokoj, klid a štěstí? Pak jsi v pravdě a lásce.*heart*
Cítíš něco jiného? Možná zmatek, nespokojenost nebo tochu toho a trochu onoho… Pak je jisté, že věříš lžím a strachu. A tvůj pocit, míra nespokojenosti, udává kolika lžím věříš. (nevypovídá nic o tvé schopnosti, neschopnosti, hlouposti, chytrosti!)
Cesta ke změně života vede vždy pouze tudy. Ne, žádné jiné zkratky neexistují. Nejprve je nutné poznat a uvidět lži, kterým věřím, abych se mohl(a) otevřít pravdě. A teprve tehdy se může dostavit pravá spokojenost, klid, mír a radost…
Tak co? Je to SÍLA, že.
Slovo je SÍLA.
Jak s touto silou zacházíš? Za co považuješ slova druhých?
Za to považuješ i ty svoje.
Má podle tebe slovo druhých nějakou cenu? Dáváš mu ji? Reaguješ na něj? Nebo ne? A myslíš si, že potom tvoje slovo bude mít nějakou cenu? Myslím hodnotu? Ne, není to možné, a projeví se to nejvíce ve tvých osobních vztazích…. Lidé pak říkají: “Ať říkám, co říkám, tak mě neposlouchá…” Ve skutečnosti tím říkají: “Moje slovo nemá žádnou hodnotu.”  
“Jste to vy, kdo svému slovu nedává žádnou hodnotu.”, a s tím toho můžete hodně udělat.
“A když to děláte vy, tak je to super, protože je to na vás.”
Je to na tobě.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account