Poměrně často dostávám otázku, jak si vybrat vhodnou tarotovou sadu a tak jsem se rozhodla tento článek věnovat právě tomuto tématu.
 Na trhu je dnes nepřeberné množství tarotových karet, do nichž tvůrci vtiskli svůj vlastní pohled, své vlastní vnímání Tarotu. Proto se vám bude dobře vykládat z karet autorů, kteří s vámi rezonují, se kterými jste na stejné vlně.
Nejsou karty lepší nebo horší, jsou jen karty, které s vámi buďto souzní nebo ne. Jednoduše zapojte svou intuici, dejte na své pocity. Vybírejte stylem “líbí – nelíbí” nebo “ladí – neladí”. Budete-li se snažit vykládat z tarotových karet, které vám nic neříkají nebo se vám nelíbí, ale vlastníte je, protože vám je třeba poradila kamarádka, je možné, že nic moc z karet nevyčtete. Protože to, že je s nimi propojená vaše kamarádka neznamená, že budou mluvit i s vámi. Dodnes si vzpomínám, jak jsem si pořizovala své první karty.
Na jedné z akcí jsem si šla nechat vyložit karty – tehdy jsem nevěděla, proč jdu ke stolu, kde sedí žena s obrázky, které jsem do té době nikdy neviděla, ale cosi mne tam přitáhlo. Když byl ten příběh z tarotových obrázků rozložen na stole, nepustila jsem tu kartářku ke slovu a vše jsem odříkala za ní. V tu chvíli jsem věděla, že tuhle sadu musím mít a ještě ten den jsem si pořídila Osho zen tarot, který používám dodnes. Sadu Osho zen tarot s sebou vozím všude a karty jsou mým rádcem, potřebuji-li rychlou odpověď. 
Dovolte i vy, aby si i vás vybral ten správný balíček karet!
Připomíná-li vám to scénu z Harryho Pottera, kdy si tento mág vybíral svou kouzelnou hůlku, pak ano, u výběru tarotových karet to vnímám hodně podobně. Karty jsou nástrojem – pečlivě si tudíž svůj hrací nástroj vyberte.Spíše tedy nechte tarotové karty, aby si ony vybraly vás! Uvolněte se a nechejte správný balíček k sobě přijít.
Při výběru své tarotové sady nechvátejte a netlačte na pilu. Ano, svůj tarot si můžete vybrat i na internetu, ale lepší je zajít do kamenného obchodu, kde si karty můžete prohlédnout osobně. Opravdu nespěchejte, buďte trpěliví a jistě objevíte ty karty, které si vás přitáhnou. A pokud jste zatím takové neobjevili, pak ještě nenastal ten správný čas. 
V některých obchodech vám balíček tarotových karet nerozbalí – je zalitý ve fólii a možná vám obsluhující ani nedovolí na něj sáhnout. Tam bych si své první tarotové karty rozhodně nekupovala! Existují i takové obchody, kde vám dovolí si karty prohlédnout a osahat. V takovém obchodě si vaši pozornost a vaše peníze zaslouží!
Tarotové karty, stejně jako všechny předměty, obsahují energii prostředí, ze kterého pocházejí a se kterým se dále setkávají. A vy si určitě přejete mít svůj balíček karet spíše z prostředí přátelského, vstřícného a láskyplného!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account