Údělem nás žen není jenom zdobit tento svět a dělat z něj lepší místo k žití, ale také “materstvo a veci s tým súvisiace”, jak se vzletně vyjadřují Eláni v jedné ze svých písní.
Za odměnu se můžeme každý měsíc zabývat menstruačním cyklem, a aby toho nebylo málo, připravila si pro nás příroda ještě jedno překvápko… MENOPAUZU…Výhodou je, že ustanou měsíčkové problémy, stinnou stránkou jsou ale příznaky, které menopauzu věrně doprovází. Jsou to samé chuťovky: bolest hlavy, noční pocení, nespavost, přibývání na váze, padání vlasů, sex už taky není taková zábava a z toho všeho se vyklube ještě smutek.

Jak z toho ven?
Manžela bych do toho netahala. Velká část chlapů má zvláštní dar nedovtipnosti co se týče ženské psychiky. Doporučuji pečlivě uložit před televizi s pivem a křupkama, aby se nikde moc nemotal.
Kávička nebo deci vína s kamarádkou je daleko lepší nápad. Člověk si může v klidu pohovořit s někým, kdo je na stejné lodi a buď už má své zkušenosti, nebo s mírným mrazením v zádech poslouchá, jaké radosti na něj, tedy na ni v brzku čekají. Ve chvíli, kdy kávička tak jako tak sklouzne k několika sklenkám vína, nám s kámoškou bude jasné, že chlapi to mají jednodušší, ale my ženské nejsme žádné bábovky a do starého železa rozhodně nepatříme!
A to s tím starým železem jednoznačně platí. Teď už jen stačí vyhrnout si rukávy, kdo je nemá, nemusí a pustit se do odboje.

 
Za prvé, neřeším „zrcadlo, kdo je nejkrásnější.” Nějaká Sněhurka mě nemůže rozhodit.
Za druhé, zakázané a hříšně smyslné dobroty konzumuju zásadně pod rouškou noci, protože kalorie, které nejsou vidět, se prostě nepočítají!
Za třetí, opráším staré nesplněné sny a pustím se do nich. Bez pardonu.
A za čtvrté, mám se ráda. Když už jsem to se sebou tak dlouho vydržela, je na čase vzít se na milost a uznat svoje kvality.
A i když to někdy může být těžké a ukápne pár slziček, každý den začíná ránem a může sebou přinést náruč kopretin nebo košík malin… a k nim třeba vanilkovou….mňam! 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account