V mé koučovací praxi se prolínají zvláštní děje a úkazy. Vypozorovala jsem, že se na koučink objednávají lidé – jednotlivě, ale po skupinách se společným jmenovatelem. Mezi sebou se neznají, maximálně jeden doporučí druhého, bez toho, aby měl zmapované jeho niterní touhy a životní cíle.

Nejlepší zábavou je dělat nemožné! Nežijte život někoho jiného…máte svůj!

Koučovala jsem samé těžké vztahy, rozchody a komplikované citové vazby. Pak tu bylo období klientů s výrazně nízkým sebevědomím, a sebe porozuměním a já byla asistentem ryzího osobnostního růstu.
Teď nevím, jestli je to blížícím se jarem, nově příchozí klienti řeší cestu kudy dál. Čím dál tím míň umí pojmenovat, co se jim „děje“ a jsou paralyzovaní tím, že neví co chtějí, z čeho pramení jejich nespokojenost nebo co „všechno“ způsobuje, že jsou nešťastní a nevidí do budoucna žádná pozitiva. Pro mě jako kouče, je to ohromná výzva. Rozplétat klubko vizí, podporovat člověka v hledání JEHO cíle a sledovat, zda-li jde po správné cestě a daří se držet časový horizont.

Proto…

Vyberte si mezi tím, zda budete plnit své sny, či sny někoho cizího. Zda přeberete plnou kontrolu nad svým osudem, protože nikdo jiný váš život žít nebude. Chcete-li opravdu dosáhnout VLASTNÍHO úspěchu, musíte mít před očima jen svůj cíl a vše ostatní musí jít stranou. Sezením na několika židlích, děláním věcí jen napůl, si ubíráte soustředěnost. Věřte mi, dělala jsem to mnoho let a výsledkem byla sice plná lednice a šatník, ale také můj několikaměsíční boj se syndromem vyhoření a dlouhá cesta zpět do kvalitního a spokojeného života.

Myslete na sebe, mějte se rádi, hýčkejte se, není to sobectví.

I když se vám lidé okolo budou snažit vecpat, že jste egoista. NE! Samostatnost, svoboda, originalita, sebevzdělávání, seberealizace jsou přímo povinné na cestě za úspěchem a spokojeností.

Není nic hezčího než ohlédnutí zpátky a přiznání si, že neexistuje silnější pocit než, že jsem to dokázala. Překonat překážky a pády, vzít si z toho ponaučení. Napříště vědět, jak se překážkám vyhnout, umět elegantně přeskočit. Při pádech se soustředit na zvednutí a další krok směrem k našemu cíli, jen tak neucítíme bolest, kterou nám způsobil. Každý takový posun ohromně zvedá sebevědomí. Šlápněte do pedálů a překonejte strach z neznámého, to je oč tu běží. Slovy miliardáře Richarda Bransona:

„Nejlepší zábavou je dělat nemožné“.

Vždycky, když mi je nejhůř, přestávám si věřit nebo věřit ve smysl toho co dělám – aspoň si to myslím – říkám si, jaks to dokázala, že není ještě hůř? Zajímavé, že se zafokusuji na slovo dokázala a vůbec nevnímám ono hůř. Řeknu si nahlas dokázala, má to magickou moc. Mozek okamžitě vypne negativní myšlenku a eliminuje slovo hůř, a já se přestanu pitvat v situaci či procesu, který si nezaslouží pozornost a začnu se věnovat smysluplné činnosti. A zadruhé a hlavně se zasměju, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších oxymorónů, hned za „poctivý politik“.
V měsících březnu a dubnu je koučink dostupný všem. Ti co neví, jak dál a potřebují si ujasnit svůj cíl a cestu k němu…www.cista-duse.cz.

Petra LK

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account