Tuhle větu slýchám často.

Když pomáhám svým klientům při konzultaci odhalit jejich hodnotu. Zatím jsme naštěstí nakonec společně vždy došli ke stejnému závěru – NENÍ TO PRAVDA!

Každý z nás je jedinečný. Každý z nás se rodí s nějakým talentem.

Každý z nás něco umí lépe než ostatní. Každý z nás má na něco talent. Každému z nás se někdy něco podařilo, v něčem uspěl. Každý se někdy něco naučil a také naučil něco někoho dalšího.

Často bereme věci, které umíme a známe, které děláme, jako samozřejmost. Myslíme si, že to co známe a umíme my, umí a zná přeci každý! Tak to není.

Jak poznáme svůj talent?

Když nám něco jde snadno. Když něco zvládneme rychleji a lépe, než ostatní. A zároveň to děláme rádi. Zapomínáme na čas. Děláme to pro radost. Mluvíme o tom s nadšením. Umíme to předávat dál.

Často si mylně spojujeme slovo talent jen s uměním. Talent však můžete mít na cokoliv. Můžete být talentovaný obchodník, který prodává rád a snadno. Můžete mít talent na pěstování květin nebo na účetnictví. Někdo umí rukama vytvořit krásný nábytek a jiný má talent na vedení druhých lidí.

Je to krása, tahle pestrost. To mě na mé práci moc baví. Potkávám se s tolika lidmi a každý má talent na něco jiného.
A je úžasné potkávat se s lidmi, kteří svůj talent objevili a dělají právě to, co jim jde lehce a snadno. Když děláte to, na co máte talent a co vás baví, tak dosahujete daleko snáz úspěchu v práci. Jste spokojení a naplnění.

A když hledáte práci? 

Když chcete získat práci (přečtěte si také článek Jaká je dobrá práce?), která vás baví, naplňuje a uspokojuje a pro kterou máte talent, tak ji získáte daleko snáz a daleko rychleji. Naprosto přirozeně totiž dokážete přesvědčit druhé, že svoji práci opravdu rozumíte a máte ji rádi. Ve svém životopise, v motivačním dopise, na pohovoru….
Jestli si myslíte, že nic zvláštního neumíte, tak se pletete. Jen jste ještě neobjevili ten svůj talent.

Jak ho můžete objevit?

Chce to jen si položit ty správné otázky. Podívat se do sebe. Napsat si, co všechno znám a umím, co se mi podařilo… Zeptat se blízkých lidí. Nebo požádat o pomoc někoho, kdo se umí správně ptát a pomůže vám svůj talent objevit.
Krásný den.
Jana Bártíková
Získám dobrou práci

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account