„Pracovat se dá odkudkoliv,“ tak zní teorie. Reálné zkušenosti z pandemie nám však ukázaly něco jiného. Naše pracovní výkony jsou ovlivněny pracovním prostředím více, než bychom si dokázali představit. A nejde jenom o klid na práci, který v domácím prostředí nezřídka chybí, zvláště, když jsou doma děti.
Óda na zelenou
Během pandemie jsme si ověřili, že vybavení kanceláře ovlivňuje stejně pracovní výsledky jako naši náladu (která pracovní výsledky odráží). Praktické provedení a ergonomie má vliv na naši fyzickou i psychickou kondici, svoji roli však hraje i estetická stránka. Nepořádek a chaos se snadno přenáší z pracovního stolu do hlavy… Minimalismus tak najde své místo na pracovním stole, ovšem neznamená to dostat seznam předmětů na nulu.
Třeba taková pokojová rostlina na pracovním stole udělá velkou službu. Nejenže působí jako dekorace, ale doslova práci oživuje. Zelená barva působí příznivě na lidskou psychiku. V podobě chlorofylu má i svojí ryze praktickou funkci, prostřednictvím fotosyntézy pomáhá čistit vzduch v místnosti (což mimochodem potvrzují i v NASA). Mozek kyslík prostě potřebuje!
Odpočinek je stejně důležitý jako práce
Inspirativní pracovní prostředí utváří mnoho detailů, stejně jako velikost prostoru na druhé straně, prostoru pro práci, ale i prostoru pro odpočinek. Člověk není stroj, pro efektivitu potřebuje přestávky a relax. Progresivní společnosti si to uvědomují, a tak své kanceláře a pracovní prostředí staví nejenom pro práci samotnou, ale také pro odpočinek a zábavu. Podporují tím i spolupráci, kreativitu a inovace.

Foto: City Empiria, PSN
Když míříte vysoko…
Opravdu vysoké podnikatelské cíle mohou pomoci naplnit kanceláře, které jsou vysoko nad Prahou. Komfortní kanceláře s nadhledem, resp. úchvatnými panoramatickými výhledy nabízí mrakodrap City Empiria. I takto může vypadat inspirativní kancelář…
City Empiria patří do portfolia společnosti PSN, která nabízí nemovitosti k bydlení, ale i komerční prostory a kanceláře k pronájmu.

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 4 měsíce ago

    Prostředí má na pracovní výkon strašný vliv. Nikdy bych tomu nevěřila, protože jsem měla pokaždý štěstí na dobře zařízené kanceláře, ale když jsme se přestěhovali do většího prostoru, který ještě nebyl skoro vůbec zařízený, tak to byla katastrofa. Hrozná akustika, depresivní zdi, chaos, prostě děs. Postupně se to začala ale zlepšovat. Přibyl nábytek, odpočinková zóna, vybavení do kuchyňky a s postupnými věcmi se zlepšovala i prostorová akustika , takže teď si nemůžeme vůbec stěžovat. Pracuje se nám, nebo alespoň mě, dobře 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account