Máme tu léto, čas dovolených a odpočinku. A že si pořádný odpočinek zasloužíme, po tomto náročném roce plném homeofficu, karantén a domácího vyučování… A k odpočinku se hodí nějaký chutný nápoj a KNIHA. Mám pro vás knižní tip, snad si každý přijde na své 🙂
Pro milovníky detektivek a thrillerů
Pokud holdujete detektivním a napínavým příběhům, určitě byste měli vyzkoušet knihu NIKOMU ANI SLOVO od amerického spisovatele Harlana Cobena. Příběh o lékaři, který přišel při přepadení o manželku a po dlouhých osmi letech je za záhadných okolností znovu vtažen do dramatických událostí. Napínavý a velmi čtivý příběh se sympatickou hlavní postavou (s doktorem Beckem bych prostě nejraději zašla na kafe!)  a se správnými záporáky, zkrátka máme komu fandit a koho nenávidět. Místy mrazí… ????
 
 
Young adult fantasy je pro všechny
 Young adult literature je sice primárně určená pro „mladé dospělé“, jak název žánru napovídá, ale podle mě nikdo není příliš starý na to, aby se začetl do nějaké dobré YA knihy (vím to s jistotou, už nejsem tak úplně „young adult“, přesto tento žánr s láskou vyhledávám ????) Proto pokud vás tento žánr baví, jistě byste měli vyzkoušet některou z knih od autorky Sarah J. Maas. Můžete začít třeba sérii knihou DVŮR TRNŮ A RŮŽÍ. Úžasný a mrazivý příběh, který byl vytvořen na motivy Krásky a zvířete. Čtivý a napínavý příběh plný víl a kouzel a co je hlavní. Na rozdíl o spousty jiných YA příběhů se hlavní hrdinka chová vcelku dospěle a ne jako hloupoučká slípka ????
 
 
Láska k létu patří
K létu samozřejmě neodmyslitelně patří také romantické příběhy. Pokud jste ještě nečetli, určitě se musíte pustit do těchto „základních“ kousků.
NEŽ JSEM TĚ POZNALA od Jojo Moyes, vyprávění o Louise a Willovi, naprosto nesourodé dvojice, kterou osud svedl dohromady, aby společně prožili krásný a inspirativní příběh. Já osobně jsem z knihy byla nadšená, dojatá, smutná a šťastná zároveň. Velmi emotivní příběh…
A určitě se musíte pustit do knihy CIZINKA od Diany Gabaldon. 600 stran přečtete jedním dechem a ocitnete se v 18. století, kde prožijete neskutečně krásné dobrodružství společně s Claire a nejdokonalejším mužem v knižním světě – Jamiem ????
 
A co vy? S jakou knihou budete trávit dovolenou?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account