Představivost mozku a práce s ním je neuvěřitelná. Neomezená. Spojíme-li lidský mozek ještě s tím, že je a může být ovlivňován kvantovým polem, zemskou energií, získáme téměř neomezené možnosti. A to je možná způsob, jakým docházelo ke skokovým vývojům lidské civilizace. Ani vědci ale dnes nejsou zajedno v názoru, kdo a jak tyto nárazové vývoje v jednotlivých civilizacích zařídil. Zásah zvenčí?
Tom Kenyon je přesvědčen, že jde o zásah Hathorů, cože je intergalaktická civilizace, která ho fascinuje už po dlouhá léta. Spojil své síly s Judi Sion a vzniklo téma, které spojuje jak informace o této dávné a dodnes kolem nás „kroužící“ civilizaci z vesmíru, tak s prací s energiemi těla. Rukopis je navíc upraveným, revidovaným rukopisem starým dvacet let. Druhá část knihy je plná nových informací.
Máme tu možnost nahlédnout do světa lidské mysli, působení zvuků a hudby na lidskou mysl a hluboké propojení nejen s duší, ale i s celistvostí světa – autor nás naučí dívat se na svět v mnoha úhlech pohledu, zjednodušeně řečeno, vnímala jsem jeho cvičení jako snahu vnímat sebe a objevovat svoji vnitřní sílu a na svět kolem se dívat jako na jiskřivou bublinu, kuličku zostřeného vnímání, kterou kolem sebe máte a víte, tušíte, cítíte, co se v ní děje. Co se děje kolem vás! Jak fascinující.
Nejde to cítit stále, ale sem tam si vědomě můžeme tento stav přivodit a je to úžasné obohacení smyslových prožitků poté, co jsme denně zahlcováni množstvím v podstatě bezcenných, plochých informací, jež… ostatně, co si pamatujete z předvčerejšího sledování televize nebo rozhovoru s kamarádkou?
A to je to, co mi přišlo velice vhod.  Na chvíli mi šlo i téma starého Egypta stranou, ačkoliv je nosným tématem této knihy a věnovala jsem pozornost vědomé geometrii lidského vědomí s příjemným zjištěním, že matematika není jen nuda a trápení, ale že, když ji správně pochopíte v prostorovém vnímání, je zřejmé, že je základem fungování světa, života i vesmíru. Nikdy všechno asi nepochopím tak jasně jako autor, navíc si myslím, že kniha je doslova biblí nejen směřovanou do historie a úvah o tom, jak se posouvají civilizace ke svému rozkvětu, ale i k informacím o vitalitě těla a jeho skutečném potenciálu.
A to je také důvod, proč knihu zavírám s tím, že si beru některá cvičení k srdci, děkuji za úžasné zážitky s cédéčky, na kterých je hudba a zvuky vyladěné tak, že cesta k tomu rozvíjení vnímání je značně ulehčena. A ráda ji otevřu zase za čas, až si osvojím to, co bylo v mých silách nyní. Až budu mít chuť proniknout do sebe samé.
O autorovi:
Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.
Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2018, www.anch-books.eu
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account