Kozoroh je přísné znamení, je to jeden z největších puntičkářů zvěrokruhu, ale často svou přepečlivost skrývá za láskyplná slova a celkem vás umí omámit, umí trošku svést z cesty, aby vás potom klepl přes prsty. A tak čas Kozoroha, který je od zimního slunovratu v prosinci až do poloviny ledna, je časem, kdy jsme s v té novoroční bilanci, vánočním období, často konfrontováni s otázkami, jestli to, co žijeme, je skutečně to, co chceme žít. Nebo dokonce, jestli to vůbec žijeme… vnímáme. Proč máme málo času, proč na sebe nejsme přísnější, proč jsme na sebe moc přísní… kdo nás hlídá, co nás omezuje. To téma strážce a nutnosti si udělat v životě pořádek je nesmírně silné a měli bychom v tomto čase být k sobě poctiví. Přes nejrůznější zimní vnitřní krize se ale máme možnost dostat k plnému soustředění, k podstatě své moudrosti a skutečně najít ten prostor pro uvědomění si toho, jaký život tedy chceme žít. Jaké zákony svého života chceme hájit.
Více k tomu prospívá v našem životním stylu až ta druhá půlka znamení Kozoroha, tedy ten leden, kdy už nejsme tolik odváděni od svých vlastních potřeb tím, že uspokojujeme sváteční potřeby jiných (nebo potřeby společnosti), a mnohdy nás i nějaká ta viróza zastaví, abychom si tedy konečně odpočinuli a zahleděli se také sami do sebe. Kozoroh si velmi dobře uvědomuje, že pokud sám nemá nabité baterky, asi nebude moc platný celku – a tak si umí ty své hranice uhájit a pokud to nejde, stává se až agresivním v tom hájení. Když Kozorohovi dojde trpělivost, tak si můžete být jisti, že už ho nepřemluvíte.
V oblasti těla je toto čas, kdy nejvíce trpíme a potřebujeme pečovat o kolena, kosti, páteř, slezinu i trávení, které je dobré zahřívat, celé tělo je dobré zahřívat, prohřívat tělo i duši. A veškeré neduhy a bolesti těla jsou v tento čas takové promrzlé, pocitově je cítíme jako zatuhnutí, těžkost, jako kámen, tíhu…  S nimi se pak vyrovnáme právě tím vyhříváním, uvolňováním, rozpouštěním – a i psychika může trpět únavou, nesoustředěností nebo často i vracejícím se pocitem viny, což se děje spíše v tom prosincovém čase, ale tady si nejlépe pomůžeme zase rozvolněním toho zatížení. Z bylinek nám může hodně dobře dělat rozmarýn, který je fajn i na psychiku, na kašel nebo nachlazení, ale i úzkostné stavy  by měl být účinný břečťanový sirup, protože břečťan také patří ke znamení Kozoroha. A všechno to kamenné, těžké v nás může rozpustit přeslička, se kterou tedy musíme opatrně, protože je hodně silná, ale tělo odlehčí a to jak ve formě čaje, tak i ve formě odvaru, který si můžete nalít do vody, ostatně obsažená kyselina křemičitá je báječnou výživou pro vlasy, pokožku, nehty. No a hospodyně dříve čistily přesličkou cínové nádobí, takže vidíte, že je to opravdu drsný papír na všechny usazeniny.
Už pomaličku se také dostáváme k bílým rostlinkám, s Kozorohem je už spjata čemeřice, kterou si často můžete koupit v obchodě už před Vánoci.  Udělá vám krásnou atmosféru doma a chcete-li si ji ještě zvýraznit, tak pomohou vůně cypřiše, smrku, borovice. A hlavně pomohou i procházky mrazivou přírodou, přináší tolik potřebný pocit očištění duše i těla, přináší nadhled nad životní situací a s velkým nadechnutím se potom můžeme pustit do nového roku…
Pro letošní rok tu mám k tomu všemu ještě takovou hudbu života, hudbu budoucnosti, zdá se, že tady nám v kozorožčím čase něco končí – a něco zcela nového začíná. Dlouho hledáme,… je něco, co dlouho, roky hledáte?  Nenacházíte?
Tak tady se může stát, že prvně začneme cítit, že to je nadosah. Že jsme si něco vyčekali.
A to je zvrat tak velký, že snad k němu nelze nic co říct dál… Soustřeďte pozornost na fakt, že to hledané je vám nabízeno… soustřeďte každý den, může to mít různé podoby! A na další týdny, měsíce i roky máte jasno!
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account