Kočka je superzvíře. O tom není pochyb. Přesto některé kočky svými schopnostmi stále a stále překvapují. Kočka rybářská vyniká ve svých plaveckých a potápečských schopnostech i mezi ostatními kočkami, resp. kočkovitými šelmami.
Přestože každá kočka je skvělý lovec, tato je na lov ryb skutečná specialistka. Je na něho dokonce přizpůsobena i stavbou těla.
Kočičí potápeč
Kočka rybářská má oproti jiným kočkám jenom malé uši, navíc posazené vzadu na hlavě. Když se potopí, dokáže uši přitisknout tak pevně k hlavě, že jí do nich nenateče. Má i speciální drápky – nikdy je nezatáhne úplně, a tak je ve vodě používá jako harpunu na lov.
A to stále ještě není všechno. Mezi prsty na předních tlapkách má kožní řadu, je to náznak plovací blány, kterou známe například u vydry.
Není to vydra ani cibetka
Vydru také tato kočka, latinsky Prionailurus viverrinus, dříve Felis viverrina, s nápadně sploštělým ocasem může připomínat. Vzhledem se však přirovnává k cibetce. Cibetka má také latinský název Viverrinus, který vychází z druhového názvu kočky rybářské.
Tato kočka patří k ohroženým druhům, k vidění je však v ZOO, například ZOO Praha. ZOO Praha právě teď zdobí pozoruhodná koťátka této kočky, která se narodila v listopadu. Jsou již ze třetího vrhu zdejší samice.
Jak se vám kočka rybářská líbí?*enzo*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account