Září se nese ve znamení začátku nového školního roku. S ním je spojeno nejedno zařizování. Ať už se jedná o nákup sešitů a jiných pomůcek či řešení problému s oblečením. Děti přes prázdniny vyrostly a my jim chceme pořídit nejen velikostně padnoucí oblečení, ale především jim dopřát komfort po celý den.
Co si obléct na první školní den? Jaké materiály volit? Co je naopak nevhodné? Zeptali jsme se odbornice na módu a aktuální trendy, Márii Padové ze společnosti Factcool.cz, která prodává trendy oblečení. Pojďme na to!
 
Trendy a pohodlně ve škole
První školní den si žádá něco extra. Nebojte se proto v tento den vaše děti vyparádit. Pro malé slečny můžete zvolit šatičky s veselým vzorem či roztomilou sukýnku.
Z malého rošťáka snadno lze udělat hotového gentlemana. Stačí sáhnout po elegantní košili a jednoduchých kalhotách.
 „Na běžný školní den doporučuji zvolit spíše pohodlné, ale vkusné kousky. Sáhnout můžete po riflových elastických legínách či teplákových šatech pro holky. Kluci ocení rifle volného střihu či flanelové košile.“ radí Padová. „Nehodící se jsou například drahé kousky oblečení s výrazným potiskem či oblečení odhalující tělo,“ dodává.
 
Nejen studenti, ale i zaměstnanci se po letních dovolených vrací do klasického režimu. Zatímco loňský rok byl ve znamení homeoffice a trendy byly spíš teplákové soupravy, po prázdninách si dejte na vašich pracovních outfitech více záležet.
 

Formálně i neformálně do kanceláře, ale hlavně trendy
 
Tápete, jaký outfit zvolit pro běžný pracovní den? Kancelář může být místem, kde se schází malý přátelský kolektiv, v takovém případě lze zvolit neformální styl oblékání. Jsou ale místa a situace, které si žádají eleganci a noblesu. Jak se správně obléknout, abyste se cítila pohodlně, ale nemusela přemýšlet, zda jste nešlápla vedle?
 
Neformální dress code
Tento styl je vhodný například tam, kde nemáte přímý styk se zákazníky či pokud je charakter firmy spíše uvolněný, ale i pro něj platí jistá pravidla. Zvolit můžete například áčkovou sukni a k ní padnoucí halenku. Nemusíte se vyhýbat ani tolik oblíbenému denimu. „Pokud zvolíte tmavé jeansy rovného střihu a k tomu sáhnete po bílé košili, nic tím nezkazíte. Naopak velkým přešlapem jsou roztrhané kalhoty či různé ozdoby.“ radí Mária Padová z Factcool.cz.
 
Skvěle kombinovatelnými jsou také kalhoty v pohodlném střihu vypadajíc jako business oděv.  
Pokud máte ráda šaty, vyberte si je v neutrální barvě. Outfit poté doladíte zajímavými doplňky jako například páskem či botami. Obuv doporučujeme volit s uzavřenou špičkou.
TIP: Mějte vždy v kanceláři připravené elegantní sako pro nečekané reprezentativní události.
 
 Formální dresscode
 
Druhů formálního dresscode je hned několik a mají svá přesná pravidla. Vidět je můžete například v bankách nebo v mezinárodních společnostech. Pojďme si ale říci spíše obecněji, co si do takové kanceláře obléci a co je naopak tabu.
 Volit bychom měli klasické, až konzervativní oděvy. Vhodné jsou určitě tlumené barvy. Velice zásadní je například délka sukně, která by měla být pod kolena. Stejně tak halenka by neměla být průhledná.
  V jednoduchosti je krása. Zvolte proto jednobarevné dlouhé šaty. Co se týká bot, vsaďte na černé lodičky! Příliš vysoké podpatky nepůsobí elegantně.
  „Pro zimní dny je ideální kombinací rolák a sako. Zaujme daleko více než běžná halenka,“ Doporučuje Mária Padová, odbornice na módu z Factcool.cz
  

Na co bychom si měli dávat obzvlášť pozor je spodní prádlo. Nakonec 3 tipy od nás:

 

    Do práce vynechte krajky. Investujte do hladkého prádla.
    Pod bílé vršky vždy noste tělovou podprsenku. 
    Silonky volte v přirozeném matném provedení.

  

 

Vše pro vás dokonalý outfit seženete na: www.factcool.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account