Zdravé a krásné kudrnaté vlasy jsou opravdovou korunou krásy. Majitelky přírodních loken však vědí, jak těžké je někdy vlny „zkrotit“, a podpořit tak jejich bohatost a eleganci, kterou jim část ženské populace s rovnými vlasy závidí. Vlnité vlasy vyžadují speciální péči i výkonné pomocníky, jež je ochrání a dodají kudrnaté hřívě objem, případně je šetrně narovnají. Vše, co byste o péči a stylingu přirozených vln měli vědět, prozradí kadeřnice Martina Malinová.
 
VLNA JEDNA JAKO DRUHÁ
K vyfoukání přirozeně kudrnatých vlasů je nevhodnější fén s difuzérem, který je ochrání před poškozením a zachová přirozený vzhled vln. Výkonný vysoušeč vlasů BaByliss D665E s příkonem 2 200 W disponuje funkcí ionizátoru, díky níž působí hluboko do struktury vlasu, a tím je obnovuje a posiluje. Podle potřeby si můžete volit ze dvou rychlostních a tří teplotních stupňů a pro závěrečnou fixaci stylingu využít studený vzduch. Fén je vybaven i druhým nástavcem 8 x 80 mm pro vyhlazení a tvarování vlasů.
TIP profesionála: „S fénem pracujeme tak, že hlavu lehce nakloníme do strany  a vlasy po sekcích – pouhým přiložením difuzéru – foukáme. Takto postupujeme po celé hlavě. Nedoporučuji foukat vlasy v předklonu, nebo s difuzérem hýbat – vlny jsou pak rozevláté a někdy působí až krepatě,“ prozrazuje hairstylistka Martina Malinová a přidává ještě jeden tip: „Pro vytvarování měkkých vln je ideální použít speciální pěnu, která krásně udrží jejich tvar. Pokud chcete vytvořit moderní efekt plážových vln, zvolte sprej s minerální solí, jenž podpoří vlnitost.“
Doporučená maloobchodní cena vysoušeče vlasů BaByliss D665E je 2 849 Kč.
Pro vytvarování měkkých vln je ideální použít speciální pěnu, která udrží jejich tvar. Pokud chcete vytvořit moderní efekt plážových vln, zvolte sprej s minerální solí, jenž podpoří vlnitost.
ROVNEJTE S PÁROU
Změna stylu je v životě žádoucí a v tomto případě platí i pravidlo, že žena většinou chce to, co nemá. Takže majitelky vlnitých vlasů závidí těm s rovnými vlasy a naopak. V obou případech pomůže pára, respektive parní žehlička Babyliss ST595E s keramickými žehlícími plochami a odnímatelným hřebenovým nástavcem. Tato žehlička umožní maximálně šetrné narovnání vlasu jedním tahem, a to díky páře vycházející z 16 otvorů umístěných v keramických deskách. Teplotu je možné regulovat v pěti stupních od 170 °C do 210 °C.
TIP profesionála: „Pokud chcete vlasy narovnat, nikdy nezapomeňte použít přípravek pro tepelnou ochranu. Poté vlasy vyfoukejte úplně do sucha – nikdy nesmějí zůstat vlhké, protože by se znovu zvlnily. Vlasy si rozdělte a po sekcích žehlete. Po vyžehlení můžete aplikovat kapku výživného oleje,“ radí kadeřnice Martina Malinová.
Doporučená maloobchodní cena parní žehličky BaByliss ST595E je 3 999 Kč.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account