Věděly jste, že 3. dubna se slaví Mezinárodní den spodního prádla? Někdy mam pocit, že prakticky každý den je něčím významný. Ovšem spodní prádlo je pro nás ženy velmi důležité téma.
Ať už máte postavu takovou, nebo makovou, vždy můžete sehnat spodní prádlo, které vám bude dobře sedět. A pokud se zrovna díváte do zrcadla a je vám líto, že do míry modelek máte nekonečně daleko, zkuste se na sebe podívat trochu jinýma očima. Někdy jsme k sobě až příliš kritické. Navíc jaký je vlastně ideál krásy a odkud se vzal?:-D
Kdo stanovil ideální míry 90 – 60 – 90?
Už jste si někdy položili otázku, kde se vzaly ony pověstné míry ideálu krásy 90 – 60 –  90?
Kdo vymyslel ta tři krutá čísla, která sužují mladé dívky i zralé ženy a naopak inspirují muže?
Ideál krásy s mírami 90 – 60 – 90 cm není výplodem modelingových agentur ani výsledkem prvních soutěží krásy, se kterými začala poválečná Amerika v 50. letech minulého století a které se později dostaly také k nám do Čech. Jejich historie sahá do starořeckého helénistického období.
V dubnu roku 1820 v ruinách antického divadla na řeckém ostrově Milós znovu spatřila světlo světa mramorová socha ženy. Bylo to dílem náhody, kdy místní farmář potřeboval stavební materiál a šel, jako všichni z ostrova, „kutat“ do blízkých ruin. Z trosek vyhrabal sochu ženy, nad jejíž objevenou krásou svět ustrnul – a odborníci ji pojmenovali Venuše Milótská. A právě ona kráska měla proporce 90 – 60 – 90.
Římská bohyně Venuše je de facto řecká bohyně Afrodité (Římané přejali řeckou mytologii). V době nálezu měla ještě obě ruce, které se však při převozu do Paříže ztratily. V jedné držela jablko s nápisem „Té nejkrásnější“ a právě podle něj historikové mohli určit, že se jedná o řeckou bohyni lásky Afrodité a známou scénu z Paridova soudu.
Afrodité Paridův soud vyhrála, ovšem malým podvůdkem. Slíbila, že mu zajistí lásku nejkrásnější ženy té doby, Heleny, manželky spartského krále Meneláa. Pak, jak víme, došlo k únosu krásné Heleny do Tróje a k Trojské válce, stavbě Trojského koně atd.
Ale to už je jiný příběh.
Jedno však je jisté, sochu podle nápisu na podstavci vytvořil „Alexandrós, syn Menida, občan města Antioch na řece Meander.” Město Antioch bylo založeno někdy ve druhé polovině 3. století před naším letopočtem. To znamená, že ideál krásy má asi 2 200 let.
 
Inspirace pro každou postavu
A to nejlepší nakonec! Kochejte se, inspirujte a hlavně mějte se rádi.:-**enzo*
 
 
Zdroj: Triola
www.triola.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account