Zajímavosti ze Světa barev 
Jak na nás působí…Černá
Černá barva – barva tmy, smutku, odříkání i vzdoru, která vyvolává i dojem elegance, důležitosti, bohatství, respektu a moci.

Na Západě je černá barvou smrti, smutku. Černé šaty, vlajky, znamenají vždy něčí smrt. Ve Španělsku se ale dostává do významu slavnostní barvy především na svatbách. Pro hinduisty byla černá symbolem času a rovněž symbolem bohyně krvavých obětí a orgií Kálí. Egypťanům symbolizovala znovuzrození a vzkříšení.
Černá je také barvou tajemství, tabu a magie, ale i zla a podsvětí. Věřilo se, že černá kočka přes cestu přinese smůlu, také spatřit černého havrana bylo zlé znamení, černé slepice sloužily kouzelníkům. Černá patřila Satanovi, knížeti temnot, často ztělesňovanému právě černou kočkou nebo černým kozlem. Satanovi sluhové sloužili černou mši, černá byla barvou hříchu, špatným myšlenkám dodnes říkáme černé. Oblékali se do ní španělští králové a inkvizitoři, černé byly vlajky pirátů.
Ve středověku ovšem platila černá i za barvu pokory, skromnosti a odříkání se světských radostí: proto byla zvolena pro roucha kleriků a mnichů. I černá má totiž svou dobrou tvář. Ve východních zemích je zase barvou plodnosti. Černé jsou mraky plné deště, který přináší životodárnou vláhu, černá je barva úrodné země. Černá tma je místem klíčení, vznikání. Proto mívají velké bohyně plodnosti černou tvář.
Černá na oděvu i špercích je nadčasová, elegantní, univerzální a zeštíhluje!
Minerální náramky zhotovujeme na míru, přívěšky z chirurgické oceli si můžete vybrat z naší bohaté nabídky a barev hematitových srdíček a křížků, látkových květů aj.
Zaváděcí ceny dámský Kč 150,-, pánský Kč 180,- a  zvýhodněná cena – partnerské Kč 300,- 
na www.facebook.com/mineralninaramkyKoralkar/
Hezký den Váš Korálkář
1 Komentář
  1. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Děkuji, to se hodí 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account