Historie Velké pardubické se píše již od roku 1874 a právem jsou tyto prestižní dostihy považovány za vrchol dostihové sezóny. Oficiální název Velká pardubická se Slavia pojišťovnou vznikl díky titulárnímu partnerství právě se zmíněnou pojišťovnou. Letos se uskuteční 8. října a dostih na 6900 metrů se poběží o celkovou dotaci 5 milionů korun.l

Protože, jak známo, nejde jen o sportovní událost, ale o akci veskrze kulturní a společenskou, otázkou mnoha hostů je oblečení. Co na sebe, aby byli diváci patřičně noblesní? Jsou nutné klobouky a fascinátory, jaké šaty, boty… Slavia pojišťovna se tedy spojila s proslulou módní návrhářkou Beatou Rajskou, jejíž úkolem bylo prostřednictvím módní přehlídky inspirovat módou k tak nevšední události, jakou Velká pardubická bezesporu je.

“Podpora českých tradic a značek je pro Slavia pojišťovnu naprosto klíčová, a tak jsme moc rádi za spolupráci s Beátou Rajskou”, zmínil obchodní ředitel Mgr. Karel Bezděka, MBA na společenském setkání v pražském Grand hotelu Praha, ve kterém kulturní akce probíhala.  Módní návrhářka Beata Rajská takovouto spolupráci uvítala: “Když mě oslovila Slavia pojišťovna připravit mini přehlídku s tématem dostihového dress codu Velké pardubické, byla jsem za to ráda, protože Pardubická má svoji tradici a historii, a bude fajn, když i dress code bude odpovídat tomu, co pro Českou republiku tato významná událost znamená.”

Z uvedených důvodů hledali pořadatelé také odpovídající prostředí. Místo, které zosobňuje lesk a slávu proslulých dostihů, prostor, který je výjimečný a má za sebou významnou historii. Zvolili tedy Café Mozart na Staroměstském náměstí, kavárnu, ze které je přímý výhled na Orloj. Modely Beaty Rajské se vyjímaly jak pod Orlojem, tak i v prostorách kavárny a přihlížející, mezi nimiž byli například Iva Kubelková s manželem Georgem Jiraskem a dcerou Karolínou, Kristina Kloubková s manželem Václavem Kunešem, Bára Kodetová Šporclová s manželem Pavlem Šporclem, Kateřina Bláhová, Iva Frulingová, 3těpánka Duchková s manželem Janem Hruškou nebo Vojtěch Vodochodský, byli doslova nadšeni. Zatímco dámy už si v duchu vybíraly, který model na dostihy obléknou, pánům učarovaly klobouky a fascinátory z díly Jolany Kotábové. Výjimečnou atmosféru módní přehlídky a společenského setkání podtrhla také degustace Bohemia Sekt a naprosto skvělý raut Café Mozart jako i samotné prostředí kaváry.

Foto: se souhlasem Heleny Váňové

Tagy:
4 Komentářů
 1. HelenaSvatková 9 měsíců ago

  Velkou pardubickou obdivuji už kvůli tradičnímu oblečení. Také se mi líbí její modely, které jsou velmi slušivé a dokonale vypracované.

 2. NelaVávrová 9 měsíců ago

  B. R miluji i její kolekce.

 3. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  Pěkná událost, Velkou pardubickou sleduji z domova. Každý rok jsou ukázky modelů, které jsou moc pěkné.

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Prima, modely paní Beáty mám ráda, Jsou střízlivé, a přesto pěkné…No a tyhle dobové šaty, nemají chybu 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account