Absolvovaly jste někdy návštěvu u módní stylistky? Taky se vás hned na začátku snažila odhodlaně zařadit to některého typu dle barevné typologie? Dařilo se jí to? Nebo prostě po chvilce prohlásila: „Hm, zřejmě budete jarní/letní/podzimní/zimní typ.“?
Taky jste odcházela celá zmateně nadšená s papírkem v ruce? 
Pokud se vám podařilo aspoň jednu z vyobrazených barev objevit v obchodě, vřele vám gratuluji. Není to ani trochu jednoduchá mise!
Nevím jak vy, ale já toto sezení (dvakrát) absolvovala a s vyfasovanými papírky zmateně a zcela zbytečně pobíhala po obchodech. A navíc jsem zjistila, že ačkoli jsem „podzimní typ“, cihlovou, švestkovou, petrolejovou a podobné na sebe prostě nevezmu.
 

Prozradím vám tajemství!

Zapomeňte na ten papírek – ty barvy není možné sehnat. A když už seženete aspoň trochu podobný odstín, tak vám ten daný kousek oblečení nemusí sedět střihově či velikostně. Navíc ta barva vypadá jinak na podsvíceném displeji počítače, jinak po vytisknutí na rozdílných tiskárnách a i jinak na různých druhách papíru.

A tajemství číslo dvě!

Barevná typologie se již několik (desítek) let nedodržuje. Noste takové barvy, které máte ráda a ve kterých se cítíte příjemně.
Neřešte až tak moc barvu, ale řešte to, jak se Vám daný kousek líbí. Berte i v potaz, zda dokonale zapadne do vaší šatníkové skládačky a zda je lehce kombinovatelný s ostatními kousky ve vašem šatníku.
Hodně záleží na střihu, stylu oblečení, vaší náladě a rozpoložení, na počasí (na tom skutečně záleží opravdu hodně!!! – kolová minisukně za silného větru není nejlepší nápad – ano, zažila jsem to na vlastní kuži, když jsem ji marně chytala celé dopoledne v centru Olomouce),…
O vnímání barevné typologie se mnohem více rozepisuji jak ve svém eBooku 5 zásadních tipů na outfit, se kterým zabodujete (zdarma ke stažení) a poté i v mnohem obsáhlejším eBooku Sama sobě stylistkou.

Teplý a studený typ

Pokud se přejete sama sebe někam začlenit, zařaďte se spíše do teplého či studeného typu. Návod jak na to – najdete ve zmíněných odkazech.
Pokud si však barvíte vlasy (a zvolená barva je jiná než vaše přirozená), zařazení se do typu je podstatně složitější, než když máte svoji vlastní přírodní barvu.

Co si nyní oblékat?

Chcete se zahalit do barev podzimu? Inspiraci najdete všude kolem sebe v přírodě. Dívejte se, do jakých odstínů se zabarvila krajina… Listy, šípky, tráva, zem,… Fantazii se meze nekladou.
Vybrané barvičky na sobě kombinujte s neutrálními dílky svého šatníku – jako např. černá kožená (koženková) bunda, džínová bunda klasické modré barvy, černé či modré džíny. Za neutrální barvy se tedy považuje: klasicky modrá džínová barva, černá, bílá a šedá.  

V módě je jednu sezónu „in“ jedno a druhou sezónu je tomu jinak. Ještě donedávna platilo, že květované šaty s černým podkladem spadají na podzimní a zimní nošení. Zatímco šaty s bílým či světlým podkladem jsou hlavním hitem léta a jara.
Ale již jsem se setkala s šaty s černým podkladem, které se nosily v létě.
No, tuto informaci neberte tedy jako směrodatnou, ale spíše jako možný námět k zamyšlení.
S láskou,
Helena

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account