V úvodu článku bych chtěla objasnit, že nejsem úplný technický anti talent, ale zároveň ani extra odborník, jsem prostě běžný uživatel dnešních moderních vymožeností jako jsou PC, internet, chytrý telefon atd.  (ale bacha, s melírem jsem i trochu blondýna:-)).
Už mnoho let jsme měli doma malou laserovou tiskárnu, kterou jsem zhruba jednou za 14 dní využila. Tiskárna ležela na skříňce a když jsem jí náhodou potřebovala, tak jsem si jí sundala, připojila k noťasu a tiskla.
Sem tam potřebuje člověk něco vytisknout, stejně tak děti do školy, určitě to všichni znáte. Laserovou tiskárnu si ale odnesl manžel do pracovny a já jsem zdědila starší inkoustovou tiskárnu.
Žádná změna, pro mě jako uživatelku, prostě opět jsem tiskárnu využívala cca 1x za 10-14 dní, tak jako doposud.
Zhruba po dvou měsících mi ale tiskárna přestala tisknout. Obrátila jsem se na manžela, co mi to dal za krám, že tiskárna už vůbec netiskne, prostě úplně čistý list.
Manžel, jako nevěřící Tomáš, se šel sám přesvědčit a musel mi dát za pravdu. K tomu ale tady dodal: „A ty se divíš, že ti to netiskne? Vždyť tu tiskárnu nemáš v zásuvce. Máš určitě ucpané trysky v tiskárně, proto ti tiskárna netiskne
Po dohadování, proč bych jí měla mít v zásuvce, když tu minulou tiskárnu jsem měla taky na skříňce, mi to objasnil.
Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že inkoustová tiskárna musí být stále v zásuvce. Pokud je používaná málo, což byl můj případ, jednou za čas si sama provede automatické čištění trysek a nedojde k zaschnutí. Jediná podmínka je ta, že musí být zapojená v elektřině 🙂
Tak opět další jeden z AHA momentů pro mě 🙂 Tentokrát mě to stálo novou inkoustovou náplň do tiskárny.
Navíc, kromě toho, že má být tiskárna v zásuvce se doporučuje alespoň jednou za týden vytisknout pár stránek.
 
S tiskárnou souvisí, taky zajímavá otázka, jak s recyklací prázdné náplně ať už inkoustové nebo toneru? To už byl můj druhý AHA moment, který jsem řešila poprvé. 
Přímo na stránkách Trideniodpadu.cz je vše vysvětleno, dokonce některé části tonerů se používají opakově, více taky např v článku o likvidaci tonerů
 
Také občas zažíváte zajímavé AHA momenty?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account