Pilot osobních letadel a mladá dívka Sandra Koutná si sebe poprvé všimnou jako pasažéři letu do Dominikánské republiky, kam míří na dovolenou. Petr sám a Sandra společně s rodiči, její o rok mladší sestra dělá v jednom z rezortů delegátku cestovní kanceláře a tak zbytek rodiny pozvala, aby si tu krásu užili společně s ní.

Oba hlavní hrdinové si jsou od začátku sympatičtí a společně s ostatními turisty si vychutnávají pobyt v exotickém prostředí plném luxusu. Nic nenasvědčuje tomu, že už brzy bude vše jinak. Na ostrov se žene nebezpečný hurikán, a byť jsou turisté prostřednictvím svých delegátů předem informováni, co se bude dít, není již možnost z ostrova odletět. Nezbývá jen čekat a řídit se pokyny.

Když do samého neštěstí zbývá už jen pár hodin, všichni dostanou přesné instrukce a uchylují se do krytu v místním kasinu, jediné budovy schopné odolat přírodním katastrofám. Sandřina sestra, delegátka cestovní kanceláře, se psychicky zhroutí, a tak Sandra statečně přebírá její roli a snaží se i s Petrovou pomocí o klienty postarat. Hurikán záhy udeří. Lidé prožívají hodiny nekonečné hrůzy. Kasino se otřásá v základech, s přílivovou vodou proniká dovnitř voda a neustále stoupá. Kolem vládne temnota a chlad. Propuká panika. Někteří hledají záchranu na stolech, mnozí kolabují. Ale to nejhorší je teprve čeká. Blíží se tzv. oko hurikánu a po něm další vlna bouře. Nikdo nemá ponětí, zda jí už teď poškozený kryt odolá…

Co bude dál a jak se bude příběh Sandry a Petra odvíjet, to se dočtete v této skvěle napsané knížce od Kláry Janečkové. Mě kniha chytla od první stránky, přečteno jsem měla během dvou dní.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account