S nadcházejícím podzimem se zase začíná objevovat na pultech obchodů. A jen málokdo mu dokáže odolat. Jde o vděčnou dekorativní rostlinu, která svými květy, jejichž barva se pohybuje od bílé přes žlutou, rudou až po temně fialovou, může zdobit interiér celý rok. Je však třeba dopřát mu tu správnou péči.
I když se vám to může zdát zbytečné, vřes po přinesení domů co nejdříve přesaďte do nádoby o něco větší. Nepoužívejte ale klasický substrát pro pokojové rostliny. Vřesy a vřesovce totiž patří mezi kyselomilné rostliny, potřebují proto speciálně namíchanou půdu, jejíž pH je nižší než 5.
Můžete si ji buď sami připravit doma, a to tak, že smícháte rašelinu s pískem a zahradní zeminou v poměru 3:2:1, nebo si z obchodu přinesete substrát určený pro rododendrony a azalky, který má vhodné složení. A vyhovující je i substrát pro borůvky a brusinky.
Přestože je hodně lidí přesvědčených o tom, že vřes je suchomilná rostlina, opak je pravdou. Proti suchu je sice poměrně odolný, rozhodně mu ale nesvědčí. Miluje stálou vlhkost. I v tomto případě ale platí, že všeho moc škodí. Dejte si proto pozor na převlhčení. Pokud je totiž substrát permanentně nacucaný vodou, nemají kořeny přístup ke kyslíku, nemohou “dýchat” a pozvolna odumírají. V takovém případě dochází také často k napadení houbami a plísněmi.
Calluna, vřes, vřesovec -vhodný pro dekorace :: Kytice a květiny

1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

    Krása, vřesy mám ráda pro jejich hodně barev a možnost vytvářet hezké truhlíky nebo mísy 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account