Hodně lidí touží po tom mít květináči i nějakou originální rostlinu, která se na okenním parapetu bude vyjímat doslova jako klenot. Do této kategorie zcela jistě patří drátovec, jinak řečený též krásnohlávek. Jeho stříbrné rozvětvené stonky opravdu připomínají drátěnou konstrukci. Lístky má tak malé – cca 5 mm, že se zdá jakoby ani neexistovaly.
Chcete-li hodně členitý keřík, pravidelně zaštipujte výhonky rostliny. Můžete si vypěstovat keřík vysoký cca 30 cm. Během léta vytváří kulovité vlnaté hlavičky s bledě žlutými kvítky. Ale pozor. Pokud ho nedáte na zimu z balkonu dovnitř, s velkou pravděpodobností vám zmrzne. Českou zimu prostě nevydrží. Nejlépe mu v zimě bude v místnosti s dostatkem světla a teplotou od 10 do 15 °C. Opatrní buďte i s opětovným návratem ven. Dejte ho na balkon až ve chvíli, kdy už na 100 % nehrozí přízemní mrazíky – to znamená až v květnu po ledových mužích. Pokud byste chtěli víc rostlinek, stačí je v létě namnožit stonkovými řízky.
 Skvěle vypadá drátovec třeba v truhlících s dalšími rostlinami, především vřesy, ale třeba i s chryzantémami či jinými květinami. Drátovec milují aranžéři, protože dokáže díky svým jemným stříbřitým drátkům skvěle doplnit různé květinové dekorace. Působí jako luxusní doplněk. Vytvoří třeba i krásná vánoční aranžmá. Svoji stříbřitou krásu ale neztrácí ani poté co umrzne či uschne – i takové rostliny se dají použít do různých květinových artefaktů.
Drátovec, krásnohlávek - Calocephalus Brownii - Levandule online

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account