96

Malebná knížka pohádek o 104 stránkách určená pro předškoláky, tak i děti navštěvující první či druhou třídu základních škol. Vychází v edici Pohádkové čtení.

V dutině starého dubu žije šťastná datlí rodinka – rodiče a jejich čtyři čerstvě vylíhnutá ptáčátka. Tatínek s maminkou léčí přes den stromy v lese a shánějí potravu. Každý večer přinášejí svým dětem kromě pochoutek i jednu pohádku, kterou jim za odměnu vyprávěly vyléčené stromy.
 
Chtěli byste se dozvědět, proč modřín na zimu opadává, jak je možné, že jedličce rostou šišky směrem nahoru nebo jaký tvar listů má lípa? Tak se pohodlně uvelebte v hnízdečku a zaposlouchejte se do vyprávění datlího tatínka.

Knížka přináší dětem 10 pohádek, které každý den přinese mláďatům táta datel. Kniha je napsaná vážně skvěle, pro malé děti ideální.

Na bílých stránkách se dozvíme, jak rostou čtyři datlí mláďata. Každým dnem jsou silnější a silnější. Pokaždé jim tatínek přinese nejen potravu, ale i pohádku od daného stromu, u kterého zrovna byl a léčil ho.

Pohádky jsou na žlutém papíru. Pohádky jsou o tom, jaké mají stromu specifikace. 1. Pohádka: O skřítku Modřulovi – Skřítek Modřula musí odstranit mravence ze stromu, jenže oni potřebují někde přezimovat. Skřítek pomocí kouzelné formule nechá opadat jehličí na hromadu, ve které se mravenci zabydlí. A od té doby každý podzim opadá, proto se stromu říká Modřín opadavý.

Pohádky doporučuji!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account