Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o zajimavou platformu, o níž jsem již déle přemýšlela, avšak až nyní nad ní začínám reálně uvažovat.
 
Jedná se o P2P platformu, která umožnuje investovat do podnikatelských úvěrů.
 
Investování probýhá, obdobně jako na Zonky, formou participacích na úvěru. Tedy společnost Ronda Invest zajistí úvěr žadateli a uzavře s ním úrokový vztah. Investor následně uzavírá smlouvu s Ronda Invest o participaci na výnosech a případně ztrátách z daného úvěru.
 
Jako velké plus vydím zajištění bonitními nemovitostmi, které by měli být v Praze, jejím okolí či krajských městech. V Praze a podobně i ve velkých městech vidím z mého pohledu určitou jistotu, že nemovitosti se prodají v případě problémů. Typicky v Praze, kde je nedostatek nemovitostí si nemyslím, že je riziko, že se nemovitost neprodá, malé. Avšak vždy je riziko, že prodej bude pod odhadovanou cenou, pokud bude zpeněžováno dražbou.
 
Jako další plus vidím to, že úvěr je nabídnut k participaci až po určité době splácení společnosti Ronda Invest. Pri nákupu participace tedy jako investor vím, že dlužník již nějakou dobu splácel. To z mé zkušenosti na zonky je důležitá informace.
 
Jako negativum jsem viděla malou informovanost o dlužníkovy a jeho záměrech. V tomto mi více vyhovuje Upvest, kde je detailní rozbor nabízené participace. Avšak chápu, že pro některé investory toto může být nic neříkající a zavádějící.
 
Druhým negativem, co mě zatím odrazoval, byla minimální výše participace 10 000 Kč, což bylo pro mě až moc na 1 participaci vzhledem k mým jiným investičním aktivitám. Nyní se však nabízí více projektů s minimální investicí 1 000 Kč, zřejmě aby si investoři mohli vyzkoušet investování. Z tohoto důvodu začínám nad tímto druhem investování uvažovat. Zde je však otázka, zda pravidelně bude Ronda uvádět participace s nižší možnou výší investice než 1 000 Kč.
 
Máte s Rondou někdo zkušenosti a jaký je Váš názor/zkušenost?
 
Update 24.3.2020 – tak jsem začala investovat v listopadu. 😀 V případě registrace lze zadat kod 1715, kterým získáte 500 Kč při investici aspoň 10 000 Kč (platí i na více participací v nižší hodnotě, takto jsem začala já – do 5 000 Kč na participaci). Pro mě je tam také zvýhodnění.
 
Jako vždy bych chtěla upozornit, že výše uvedený text není pokynem k investování, jedná se pouze o můj skromný názor, nejsem investiční odborník. Pokud nad investováním uvažujete, doporučuji před investováním vše důkladně prostudovat a zjistit si k dané věci co nejvíce informací. Dělám to podobně, přeci jen, jde o vaše peníze 😀

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account