90

 

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Je unikátní bylinka známá pro své pozitivní účinky při regeneraci a očistě jater a detoxikaci.
Lat. Silybum Marianum….lidově Stříbrný bodlák, Kristova koruna … je silný antioxidant schopen regenerovat játra a stimulovat jejích správné fungování. I proto o něm mnozí hovoří jako o „zázračné bylině“.
Ostropestřec (Silybum marianum) má svůj původ v středomoří a na pobřeží Atlantiku, na Kanárských ostrovech. Stejně ho najdeme i v zemích Malé a Přední Asie. Ostropestřec patří do čeledi hvězdnicovitých, jeho účinná látka silymarin se nachází v plodu. Účinky jiných částí bylinky jsou minimální. Je považován za jednu z nejbezpečnějších léčivých rostlin .

Historie používání

Používání ostroprestřce mariánského je známé již z dávné historie. Používali ho při léčbě lidí nemocných např. na mor, malárii a pro jeho silné antioxidační účinky i jako „životabudič“. Používání plodů ostropestřce je dokázáno i z období starověkého Říma. Ve více středověkých knihách se už však vzpomíná jako prostředek při chorobách žlučníku a žloutence. Díky intenzivnímu výzkumu se kdysi mystickými vlastnostmi opředená rostlina zařadila v moderní fytoterapii mezi nejvíce prozkoumány.

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account