Koupí mince Plechý přispějete 50 korunami na projekt ochrany šumavského rysa ostrovida pod záštitou Hnutí Duha. Minci s charakteristickým vyobrazením nejvyšší hory české části Šumavy a rysa vydává společnost Golden Gate CZ v rámci své série České hory.
Rubová strana mince zobrazuje dominantu vrcholu Plechý – skalku s rozpadajícími se bloky žuly a mohutný kříž vztyčený v roce 2014. Motiv doplňuje rys ostrovid, největší kočkovitá šelma Evropy, která v oblasti Šumavy žije. Lícové straně dominuje tradiční portrét jejího Veličenstva královny Alžběty II., dále nechybí nominální hodnota a rok vydání mince. Prodejní cena je 2390 Kč
Přestože je rys zákonem chráněný, je stále ohrožován pytláky a zásahy člověka do přírody. O zlepšení jeho životních podmínek se snaží projekt, do kterého se nyní zapojila i společnost Golden Gate. Získané finance mají sloužit k vytvoření lepších podmínek pro přirozené šíření rysa a dalších velkých šelem v české přírodě.
Podpora projektů na ochranu přírody
„Mince Plechý je druhá z nové edice České hory. Postupně chceme na devíti mincích ukázat krásy české krajiny a zároveň podpořit smysluplné projekty, které pomáhají k ochraně přírody v daném regionu, nebo dokonce k ochraně ohrožených druhů, jako v případě rysa ostrovida,“ uvedl jeden z autorů projektu Libor Brůna ze společnosti Golden Gate CZ.
Investice do drahých kovů v současné nestabilní ekonomické situaci poskytuje dlouhodobou ochranu majetku, finanční rezervu a pojistku před propadem trhů i před hrozící finanční krizí. Fyzické stříbro je jednou z nejzajímavějších investic této doby, díky němu má navíc investor své finance zcela pod kontrolou a není závislý na bankách nebo jiných finančních institucích.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account