Není kočka jako kočka. Každá z koček má jistě své kouzlo, ale to největší lze přisoudit opravdu těm největším kočkám. Pokud jde o kočičí plemena, za největší plemeno lze označit mainskou mývalí kočku. Je to kočka, kterou zaručeně nepřehlédnete.
Něžný obr
I přes svůj majestátný vzhled je mainská mývalí kočka mírumilovné plemeno, které je mazlivější snad více než jakékoliv jiné. Tato obrovská kočka má velmi milou povahu. Přestože je skutečně vznešenou osobností, dokáže si ke svému chovateli vytvořit nadmíru přátelský vztah. I proto se jí někdy přezdívá „něžný obr“.
Není divu, že je mainská mývalí kočka v současnosti jedním z nejoblíbenějších kočičích plemen v Česku. Tato kočička nabízí pozoruhodný vzhled daný nejenom samotnou velikostí a robustním tělem, ale i nádherným bohatým kožíškem. Ten je jako stvoření pro hlazení, a mainka to hlazení i díky své mazlivé povaze vždycky ocení.
Trocha inspirace
Jak to vypadá v takové kočičí domácnosti?
Mrkněte na video, kde je obrovských koček více než dost, video vyhlášeného chovatele mainských mývalích koček Libora Šuly.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account