107

Známé postavy, známé prostředí. Je pravda, že kniha je opravdu tenká a mohla být spojena s předchozím dílem, protože spíše než další díl je to pokračování příběhu z minulého dílu. Druhý díl mi nakonec přišel mnohem lepší, než díl první! Smála jsem se skoro pořád, o vtipné situace skutečně není nouze. Otcovo škudlilství, slovník paní Tiché, zahradníkova obava z nemocí a všelijakých chorob..

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve…

“Otec se chce účastnit dostihu, jelikož se v Blesku dočetl, že vítěz bere odměnu deset tisíc švýcarských franků. Po přepočtení švýcarských franků na české koruny prohlásil, že vyhraje, i kdyby měl koně do cíle donést na zádech.
Bude muset. Není schopný se ani vyškrábat do sedla.”

“Svět je nádherný, růžový, béžový” a na to ostatní “serepes”.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account